Myślą globalnie, budują lokalnie - NY Residence na Krowodrzy

Doskonała lokalizacja z atrakcyjnym widokiem na panoramę Krakowa, szykowna architektura i piękne wnętrza. Budynek NY Residence przy ul. Wrocławskiej 33 znacząco wyróżnia się wśród innych inwestycji w Krakowie szykiem prosto z „Wielkiego Jabłka”.

NY Residence nawiązuje do stylu i swobody życia Nowego Jorku. Takie założenie towarzyszyło inwestorowi od etapu deski kreślarskiej, do ułożenia ostatniej płyty w eleganckim foyer. Dzięki takiemu podejściu udało się stworzyć wysokiej klasy budynek apartamentowy o podwyższonym standardzie.

Duch „centrum świata”, jak nazywany jest często Nowy Jork, obecny jest tu na każdym kroku. – Realizujemy projekty według koncepcji zrównoważonego rozwoju, nawiązujące do architektury Stanów Zjednoczonych. Zastanawiając się nad motywem dla Krakowa, doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy zaczerpnąć nieco z nowojorskiego stylu. Mieszkańców i ich gości witają więc bruk, mosiądz i wnętrza utrzymane w czarnych, białych i złotych tonacjach. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, wystrój jest bardzo atrakcyjny – mówi Artur Tłustochowski, prezes Terra Casa.

Nie tylko foyer, ale i piętra nawiązują do stylistyki zza oceanu. – Wzorowaliśmy się na amerykańskich apartamentowcach i hotelach. Mamy więc mosiężne plafony i listwy, bardzo wyraźnie zaznaczone portale drzwiowe i tapety dające poczucie przytulności – dodaje Aleksandra Żuraw-Miłkowska, Dyrektor Marketingu Terra Casy.

Przyjazny mieszkańcom

Budynek na krakowskiej Krowodrzy nie tylko spełnia najwyższe standardy obowiązujące w budownictwie. Posiada też liczne innowacyjne rozwiązania czyniące życie mieszkańców łatwiejszym. Nabywcy znajdą w nim światłowodowy internet w każdym mieszkaniu, rowerownie, w których zastosowano nowy typ uchwytów, dzięki którym zawieszenie roweru zajmie najwyżej kilka sekund, a także stacje ładowania samochodów elektrycznych. – Dodatkowo każdy właściciel miejsca postojowego w garażu podziemnym może zwrócić się o podłączenie dodatkowej indywidualnej instalacji ładującej – tłumaczy Mariusz Pec, kierownik kontraktu z krakowskiej firmy TK Bud.

Inteligentny

Apartamentowiec można również śmiało nazwać inteligentnym. Mieszkańcom za klucz służą ich własne linie papilarne, zaś w hallu mogą skorzystać ze specjalnego panelu dotykowego, za pomocą którego zamówią taksówkę, sprawdzą pogodę czy znajdą restaurację w najbliższej okolicy. Każde mieszkanie wyposażone jest standardowo w inteligentny system zarządzania ogrzewaniem, klimatyzacją czy oświetleniem. – Co godne podkreślenia, to obecność czujników zalania. System wskazuje dokładną lokalizację usterki i nas o tym zawiadamia, dzięki czemu można ją szybko usunąć  – informuje Artur Tłustochowski.

Dobre położenie

Budynek NY Residence leży w jednej z dynamiczniej rozwijających się dzielnic Krakowa. Od Rynku Głównego dzieli go kilkunastominutowy spacer, do dyspozycji mieszkańców są także linie autobusowe i centrum przesiadkowe przy Nowym Kleparzu. Dzięki bliskości centrum, z okien wyższych kondygnacji roztacza się niezmącony widok na południową i północną panoramę miasta.

Społeczna odpowiedzialność

Wznosząc NY Residence inwestor postawił na wykonawców bardzo mocno zakorzenionych na lokalnym rynku. –  W jego powstanie zaangażowane były krakowskie pracownie projektowe, Kubatura odpowiedzialna za bryłę budynku i MJ Animo, która opracowała wystrój wnętrz, a także lokalne firmy budowlane i wykończeniowe, na czele z TK Bud – generalnym wykonawcą. W sumie w projekt zaangażowanych było ponad 150 osób – dodaje prezes Artur Tłustochowski.

Budowa NY Residence bardzo korzystnie wpłynęła na najbliższe sąsiedztwo. Zaniedbany dotychczas teren został uporządkowany, dzięki czemu okolica wygląda znacznie lepiej. Inwestor zadbał także o poprawę dostępności komunikacyjnej. Przeniesiony i wybudowany od nowa został przystanek autobusowy, zmodernizowana została zatoka przystankowa i chodnik dla mieszkańców.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up