Na południu Krakowa powstają nowe mieszkania komunalne

W czerwcu rusza II etap budowy osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie. W czwartek, 7 czerwca władze Krakowa podpisały kolejną umowę na dofinansowanie inwestycji.

Bloki, żłobek, biblioteka i plac zabaw

– Sukcesywnie budujemy kolejne mieszkania komunalne. Tym samym do tej pory oddaliśmy do użytku prawie 5 tys. mieszkań z 15 tys., które funkcjonują w Krakowie – mówił prezydent Jacek Majchrowski w czasie podpisania umowy. – Osiedle Przyzby-Zalesie jest największą obecnie inwestycją mieszkaniową realizowaną przez miasto. Na miejscu powstaną nie tylko bloki mieszkalne, ale również żłobek, biblioteka i plac zabaw.

W ramach II etapu inwestycji powstanie 178 mieszkań o łącznej powierzchni 7,2 tys. mkw. Według wstępnych deklaracji pierwsze prace mają zacząć się jeszcze w sierpniu. Planowany termin zakończenia inwestycji to wiosna 2020 r.

Ośrodek „Ruczaj” – nowe miejsce spotkań

Przypominamy, że I etap inwestycji przy ulicach Przyzby i Zalesie, zakłada powstanie czterech budynków mieszkalnych, jednego budynku mieszkalno-usługowego z miejscem na żłobek i bibliotekę. W pięciu blokach znajdzie się 179 mieszkań. Jak wynika z informacji przekazanych przez władze miasta, prace są na zaawansowanym etapie. W budynku C1 trwa montaż ścianek działowych. W budynku C2 zakończyło się betonowanie stropu na pierwszym piętrze. W trzech pozostałych budynkach trwa murowanie ścian. Latem wszystkie budynki będą gotowe – w stanie surowym otwartym. Wtedy wykonawca przystąpi do prac wykończeniowych i zagospodarowania terenu. Budynki zostaną oddane do użytku jesienią przyszłego roku.

Na osiedlu znajdą się 240 naziemne miejsca postojowe, w tym 21 dla osób niepełnosprawnych. Co więcej, w ramach osiedla zabezpieczono również teren pod budowę Ośrodka „Ruczaj”, będącego miejscem spotkań mieszkańców, działającym w ramach przyszłego Centrum Kultury Podgórza. Prace zakończą się w 2021 r. W tym samym okresie zakończy się również budowa ulicy 8 Pułku Ułanów, która ma stać się alternatywą dla ulicy Kobierzyńśkiej. Z nowej drogi będzie korzystać m.in. osiedle Przyzby-Zalesie.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up