Najlepsze inwestycje w Krakowie 2023 roku. Jedna z nich jeszcze nie powstała [ZDJĘCIA]

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Bloki przy ulicach Prandoty, Banacha i Mazowieckiej (ten nie został jeszcze zrealizowany) zostały uznane za najlepsze krakowskie inwestycje zeszłego roku.

Ranking prowadzi portal rynekpierwotny.pl. Jak wskazują organizatorzy, jego głównym celem było wyróżnienie najpopularniejszych projektów, ale to nie wszystko. – Oprócz samej popularności wśród użytkowników serwisu, tegoroczna edycja rankingu skupiła się również na ocenie standardu wykończenia poszczególnych projektów przez eksperta, co stanowiło istotny krok w kierunku obiektywnego porównania inwestycji – tłumaczą.

W zeszłym roku użytkownicy portalu okazali szczególne zainteresowanie projektom zlokalizowanym w otoczeniu zieleni oraz miejsc rekreacyjnych. Dodatkowo, istotnymi czynnikami były dostępność miejsc parkingowych i poziom bezpieczeństwa na terenie inwestycji.Numer jeden

Największą liczbę punktów, 4,94, zyskała „29. Aleja”, zrealizowana przez Dom Development przy ul. Prandoty.  – W inwestycji „29. Aleja” istotnym czynnikiem było wykorzystanie uskoków fasady. Duże, narożne okna dodają wyrazistości i przekładają się na niepowtarzalny w skali branży design. Wnętrza z kolei są zaaranżowane z dbałością o szczegóły, a zastosowane materiały mają na celu przyciągnięcie uwagi i zachwytu na dłużej – mówi o osiedlu Wojciech Sosnowski, specjalista w zarządzaniu procesem projektowym i produktem w branży deweloperskiej.

– Największym atutem „29. Alei” jest jej znakomite położenie. Lokalizacja u zbiegu ul. Prandoty i al. 29 Listopada, czyli ok. 2 km do Rynku Głównego, zachęca do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym Krakowa, częstych spotkań ze znajomymi i długich spacerów. Blisko stąd do Galerii Krakowskiej czy uczelni wyższych – mówi Agnieszka Hałoń, dyrektor zespołu sprzedaży w Dom Development Kraków.

– Inwestycję wyróżnia też nowoczesna architektura oraz dbałość o detale w częściach wspólnych, w których znajdą się między innymi fototapety z motywami filmowymi. Jeśli chodzi o innowacje, to lokatorzy „29. Alei” będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej z zakresu tzw. inteligentnego budynku, pozwalającej m.in. na otwieranie bram, furtek i drzwi do klatek za pomocą smartfona oraz automatyczne przywoływanie windy. Dodajmy do tego osiedlową zieleń i strefę relaksu z hamakami i placem zabaw, a otrzymamy miejsce, w którym będzie się po prostu przyjemnie mieszkać – zachwala Hałoń.

Wizualizacja
Wizualizacja

Drugie miejsce zajęła realizacja Hnninger Investment pod nazwą „Zacisze Banacha”, mieszczące się przy ul. Banacha. Według Wojciecha Sosnowskiego projekt ten to „idealny przykład, jak samymi dodatkami można stworzyć wyróżniający się projekt. Szczególną uwagę przykuwa niecodzienny kolor i wzór płytek na elewacji oraz duże, kontrastowe zabudowy drzwi do mieszkań”.

– Jesteśmy niezmiernie dumni, że inwestycja „Mieszkaj w Mieście - Zacisze Banacha” zajęta tak wysokie miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Krakowie. Cieszymy się, że nasza praca i zaangażowanie zostały dostrzeżone zarówno przez ekspertów, jak i klientów. To ogromne wyróżnienie, zwłaszcza że naszą misją od zawsze jest dostarczanie wysokiej jakości mieszkań, które nie tylko spełniają oczekiwania naszych mieszkańców, ale także integrują się z otaczającym środowiskiem oraz zapewniają komfortowe warunki życia – komentuje Aleksandra Kolny, dyrektor marketingu w Henniger Investment.

Inwestycja jest gotowa, dostępnych jest kilkanaście mieszkań
Inwestycja jest gotowa, dostępnych jest kilkanaście mieszkań

Podium zamyka „Mazowiecka 115” od dewelopera Des Henryk Dowgier Anna Dowgier. – To połączenie prostoty i elegancji. Stworzenie budynku przypominającego kilka niezależnych kamienic wymagało stworzenia środowiska do subtelnej współpracy różnych często nieprzystających do siebie materiałów. Wszystko to sprawia, że całość wygląda ciekawie, choć nadal bardzo klasycznie – twierdzi Wojciech Sosnowski.

Aktualnie pod adresem inwestycji stoją domy jednorodzinne, które zostaną rozebrane na podstawie pozwolenia wydanego w 2021 roku. Wizualizację bloku można znaleźć na stronie dewelopera.

W tym miejscu powstanie 5-piętrowy blok z 86 mieszkaniami
W tym miejscu powstanie 5-piętrowy blok z 86 mieszkaniami

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Prądnik Biały Krowodrza