Naukowcy w świecie biznesu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Połączyć świat nauki i biznesu – to jedno z głównych wyzwań tegorocznego krakowskiego tygodnia startupów, który trwa od poniedziałku. Ułatwić współpracę tych dwóch środowisk miała konferencja KRK InnoTech Summit, gdzie inwestorzy i eksperci wsłuchiwali się w wystąpienia młodych doktorantów.

Czwartkowe wydarzenie w ramach trzeciej edycji Start#KRKUp zainaugurował panel dyskusyjny z udziałem przedsiębiorców: Krzysztofa Oleksego, Janusza Kahla i Krzysztofa Homziuka. Uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji specjalistów, zadawać im pytania i dyskutować na różne tematy. Istotne jest bowiem, by umieć odpowiednio łączyć realizowane innowacyjne projekty ze światem nauki i życiem codziennym.

– Konferencja była skierowana głównie do młodych naukowców i doktorantów. To specyficzna formuła, w której w jednym miejscu staraliśmy się skoncentrować osoby związane z biznesem i osoby związane z nauką. Chcielibyśmy komercjalizować to co tworzą naukowcy i szukać porozumienia dla nauki i biznesu – mówi organizator Michał Adamczyk z Fundacji Kraków Miastem Startupów.

Sesja posterowa

Młodzi naukowcy, doktoranci i studenci podczas konferencji mieli okazję, aby przedstawić inwestorom własne prace naukowe w postaci wcześniej przygotowanych posterów Głównie dotyczyły one bioinżynierii, elektroniki, surowców mineralnych i life science.

– Dla mnie to już trzecia konferencja tego typu. Szukam tutaj pomysłów na to, co dalej zrobić ze swoim dorobkiem naukowym. Dowiedziałem się ciekawych rzeczy, między innymi tego, gdzie mogę się udać ze swoją pracą. Z chęcią biorę i będę dalej brał udział w takich wydarzeniach – mówi Adrian Knapczyk, doktorant z Uniwersytetu Rolniczego, autor jednego z posterów.

Aktualny harmonogram wydarzeń i konferencji w ramach Krakowskiego Tygodnia Startupów znaleźć można pod adresem http://startkrkup.pl


Karolina Kubowicz

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up