Nie udało się sprzedać Krokusa i Serenady. 30 mln euro kary

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Centrów handlowych Krokus i Serenada nie udało się sprzedać. Właściciel obydwu galerii handlowych, spółka Mayland Real Estate, jednak i tak na tym sporo ugrał, bo aż 30 mln euro w wyniku kary umownej i arbitrażu.

Jak informowaliśmy już w 2017 roku, centra handlowe Krokus i Seranada miały stać się własnością firmy NEPI Rockcastle, która oferowała wówczas za obiekty kilkaset milionów euro spółce Mayland Real Estate, odpowiedzialnej za budowę galerii. Do transakcji sprzedaży tych dwóch centrów handlowych jednak nie doszło a postepowanie arbitrażowe trwało trzy lata. Prawnicy wywalczyli dla właściciela galerii 30 mln euro.

– Arbitraż został wszczęty w następstwie nieudanej transakcji sprzedaży dwóch centrów handlowych w Krakowie. Po trzyletnim postępowaniu trybunał ICC nakazał spółkom grupy NEPI Rockcastle zapłacić właścicielom nieruchomości Centrum Krokus i Centrum Serenada 30 mln euro tytułem kary umownej oraz odsetki i koszty arbitrażu – czytamy w komunikacie kancelarii DWF, której klientem byli właściciele Krokusa i Serenady.

NEPI Rockcastle nie zgadza się z decyzją trybunału i jak czytamy w oświadczeniu, spółka rozważa podanie tego orzeczenia do sądu w Polsce. Firma tłumaczy, że rozwiązanie umowy i wycofanie się z transakcji kupna centrów handlowych było zgodne z prawem i podyktowane dobrym interesem spółki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Mistrzejowice