Nowa restauracja KFC w Krakowie

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kolejna restauracja serwująca jedzenie typu „fast food” powstaje przy rondzie Matecznego. Budowa ma się zakończyć w przyszłym miesiącu.

Jeden z nowych lokali Kentucky Fried Chicken będzie zlokalizowany w okolicy ronda Matecznego, przy ul. Wadowickiej, gdzie jeszcze do niedawna stał budynek usługowy a w nim m.in. bank i myjnia samochodowa. Inwestycja będzie sąsiadowała z Sawig Office, Biedronką, a także inną z sieciowych restauracji – McDonaldem. Inwestor, a więc spółka AmRest, już reklamuje w miejscu budowy, że poszukuje nowych pracowników do swojej filii.

Kolejny kurczak

Budowa rośnie w oczach, a według zamysłów inwestora powinna się zakończyć w przyszłym miesiącu. Bardzo prawdopodobne, że jeszcze przed końcem roku przy rondzie stanie 12-metrowy maszt z logiem charakterystycznego kubełka.

Dotychczas na terenie Krakowa jest już około 18 takich restauracji. Za kilka miesięcy dołączy do nich kolejna, tym razem stylem odchodząca nieco od tych tradycyjnych, czerwonych.

Co nowego?

Nowością będzie przede wszystkim wygląd pawilonu, który odbiega wizualnie od tych, które już są w Krakowie.

– Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego w obszarze ronda Matecznego i ul. Wadowickiej restauracja nie będzie miała typowego wyglądu. Charakterystyczne czerwone elementy zostaną zastąpione materiałami drewnopodobnymi, utrzymanymi w jasnej kolorystyce – wyjaśnia arch. Ewa Sieniawska-Trzaskalik z Grupy 68 Architekci, która odpowiada za projekt nowej restauracji.

– Budynek będzie posiadał funkcję „Drive Thru”, zostanie ponadto wzbogacony o pas zieleni wokół niego oraz patio – dodaje. Architektka dodaje, że przy restauracji nie zabraknie masztu, który zgodnie z wymogami prawnymi projektanci musieli nieco zmniejszyć. Docelowo będzie wysoki na niecałe 12 metrów, a jego powierzchnia będzie mieć około 5 mkw.

Pierwotnie miał być biurowiec

W pierwszym zamyśle inwestora przy ul. Wadowickiej miał powstać czterokondygnacyjny budynek usługowy z podziemnym parkingiem. Jednak 17 maja 2018 roku deweloper zdecydował o przemianowaniu projektu. – Zmiana decyzji inwestora poskutkowała tym, że na terenie działki powstanie typowy pawilon KFC – komentuje Sieniawska-Trzaskalik.

W maju do wydziału architektury i urbanistyki wpłynął wniosek AmRest sp. z o.o. o zmianę planu zagospodarowania atrakcyjnej działki zlokalizowanej przy kluczowym węźle komunikacyjnym w Krakowie. W październiku tego samego roku krakowski urząd wydał przychylną decyzję dla wrocławskiego inwestora i w marcu 2019 roku ruszyła już budowa restauracji.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up