Nowe mieszkania niedaleko ronda Matecznego? Postępowanie trwa

Zdjęcie ilustracyjne fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przy rogu ulic Bonarka i Rydlówka inwestor chce postawić blok mieszkalny. Na razie trwa postępowanie o wydanie warunków zabudowy.

Deweloper planuje budowę dwusegmentowego bloku z lokalami usługowymi i garażem podziemnym. Inwestycja miałaby powstać przy ul. Bonarka. Obecnie toczy się postępowanie o wydanie warunków zabudowy. Urzędnicy poinformowali, że inwestor dokonał korekty pisma w kwestii ograniczenia terenu objętego wnioskiem i rezygnacji z infrastruktury komunikacyjnej. Wyznaczony został też nowy termin załatwienia sprawy.

Z pozytywną opinią

Radni z Podgórza w lutym zeszłego roku pozytywnie zaopiniowali zamierzenie. Jednak pojawiły się warunki. Zdaniem radnych budynek nie powinien mieć więcej niż cztery kondygnacje. Lokalni radni podkreślają, że w okolicy przeważa niska zabudowa jednorodzinna. Stoją tam domy parterowe i piętrowe.

Dodatkowo inwestor powinien dołożyć się do modernizacji układu drogowego w rejonie planowanego budynku, ze szczególnym uwzględnieniem ul. Łagiewnickiej, a współczynnik miejsc parkingowych powinien wynosić minimum 1,5 miejsca na mieszkanie.

Bloki mają powstać na terenie objętym miejscowym planem „Wadowicka – Tischnera”. W tym dokumencie działki były przeznaczone na zabudowę usługowa, jednak wojewódzki sąd administracyjny w 2011 roku unieważnił część planu. Zdaniem sądu uchwała została podjęta z naruszeniem zasad i trybu sporządzania planu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze