Nowe osiedle w Bronowicach. Połączenie z ul. Jasnogórską daleką przyszłością

fot. materiały prasowe

Trwają prace przy budowie osiedla Park Leśny Bronowice przy ulicy Starego Dębu. Będzie to kolejna inwestycja w tej części Bronowic Wielkich. Tymczasem wizja stworzenia nowego układu drogowego pomiędzy ulicami Pasternik, Ojcowską i Jasnogórską nadal jest bardzo odległa.

W pierwszym etapie osiedla deweloper w 10 budynkach wielorodzinnych zamierza wybudować 184 mieszkania o metrażach od 32 do 83 mkw. Przewidzianych jest też 101 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 29 stanowisk zewnętrznych. Właśnie prowadzone są pierwsze prace budowlane. – Budowa już się rozpoczęła, trwają wykopy i będzie powstawać kondygnacja -1 – informuje Witold Padlewski ze spółki Quelle Locum.

Pierwszy etap osiedla ma zostać oddany w pierwszym kwartale 2019 roku. Obecnie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa kolejnego etapu i co obejmie.

Bez miejsca w budżecie

Dojazd do inwestycji będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Starego Dębu. Od kilku lat mówi się o połączeniu jej z ulicą Jasnogórską, tak aby udrożnić ruch samochodowy w okolicy. Środki na ten cel niestety nie trafiły do budżetu na rok 2017.

– Tak jak czyniono to w latach ubiegłych, również i w tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie złoży stosowny wniosek o uwzględnienie przedmiotowego zadania w Budżecie Miasta Krakowa na 2018 rok oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata kolejne – informował w sierpniu Andrzej Mikołajewski, dyrektor naczelny ZIKiT

Mimo to opracowanie układu drogowego pomiędzy ulicami Pasternik, Ojcowską i Jasnogórską nie trafiło do przyszłorocznego budżetu, a ewentualne zmiany w tej okolicy pozostają melodią dalekiej przyszłości. – Na chwilę obecną z uwagi na brak zadania w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansej nie są kontynuowane prace w tym rejonie – informuje Michał Pyclik, rzecznik prasowy ZIKiT.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Bronowice? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/bronowice
comments powered by Disqus