Nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa. Dzień otwarty Motorola Solutions

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI / LOVEKRAKÓW.PL

W sobotę, 21 kwietnia w godzinach 10–16 w krakowskim oddziale Motorola Solutions przy ul. Czerwone Maki, odbędzie się dzień otwarty. W trakcie wydarzenia studenci, osoby poszukujące pracy w branży, a także pasjonaci telekomunikacji będą mogli zapoznać się z działalnością firmy i ofertami pracy.

Studenci i specjaliści poszukiwani

Motorola Solutions to lider branży telekomunikacyjnej. Do głównych obszarów działalności firmy należy m.in. obsługa organów rządowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne oraz komercyjnych przedsiębiorstw. Produkty Motoroli są wykorzystywane więc przez wojsko, policję, służby specjalne, ale także firmy transportowe czy energetyczne. W Polsce firma działa od 25 lat i ma dwie siedziby: w Krakowie i Warszawie. Krakowskie centrum to jeden z głównych ośrodków Motoroli, gdzie pracuje ponad 1600 osób, w tym 1000 inżynierów.

W trakcie dni otwartych, będzie można zobaczyć futurystyczne laboratoria znajdujące się w krakowskim Centrum Badawczo-Rozwojowym oraz przetestować urządzenia telekomunikacyjne, którymi posługują się klienci Motoroli. Będzie to zarazem okazja do rozmowy z pracownikami zespołu Cybersecurity.

Jak twierdzą organizatorzy część wydarzeń będzie dedykowana osobom poszukującym pracy – studentom i specjalistom. Oferty są skierowane do osób zainteresowanych technologiami informacyjnymi, ale zarazem tych, które poszukują pracy w działach finansów, obsługi klienta czy edukacji. Uczestnicy wydarzenia będą mogli porozmawiać z ekspertami z działu HR, którzy zaprezentują oferty pracy, pomogą napisać CV i opiszą proces rekrutacyjny. Symulacje rozmów rekrutacyjnych odbędą się o godz. 12 i 14.

Policjanci i strażacy „przyszłości”

W ubiegłym roku Motorola Solutions obchodziła 25-lecie obecności w Polsce. Z tej okazji firma zaprezentowała m.in. demonstracyjną wersję inteligentnego asystenta policji, który zbiera dowody, ale zarazem stanowi platformę łączności pomiędzy policjantem a centrum dyspozytorskim. Takie rozwiązanie w przyszłości może zostać również wprowadzone dla straży pożarnej. Firma opracowała technologię wirtualnej rzeczywistości mieszanej dla dyspozytorów, która pozwala automatycznie rejestrować i przekazywać dane z miejsc akcji strażaków. Pomaga to w koordynowaniu akcji oraz monitorowaniu stanu zdrowia strażaków – poziomu tlenu, puls, oddech i temperaturę otoczenia.

Z technologii Motoroli korzysta również Motocyklowe Ratownictwo R2. W ubiegłym roku motocykl krakowskich ratowników medycznych został wyposażony w sprzęt do łączności. W przypadku wypadku, na miejsce zdarzenia motocykl jest wysyłany razem z karetką. Ratownik na motocyklu ma dojechać jak najszybciej, zabezpieczyć miejsce wypadku i pomóc poszkodowanemu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up