Nowocześnie, ekologicznie i z przytupem. Imperial Capital w Krakowie

Imperial Capital z przytupem wkroczył na krakowski rynek nieruchomości. Efekty działań widać już między innymi w Bronowicach, gdzie powstaje kameralne osiedle Imperial Stawowa Residence. Wiele dzieje się również przy ulicy Wadowickiej, gdzie rośnie proekologiczny biurowiec. To jednak nie koniec ambitnych planów firmy.

Imperial Stawowa Residence to kompleks siedmiu budynków, zlokalizowanych w sąsiedztwie niskiej zabudowy w Bronowicach. Inwestycję wyróżnia jej kameralny charakter. W jednym z bloków znajdują się tylko dwa mieszkania na kondygnacji. W innych przypadkach klatka będzie dzielona zaledwie z kilkoma sąsiadami.  – Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, iż udało się stworzyć mieszkania bardzo przestronne, ale z drugiej strony: bardzo ekonomiczne – mówi Maciej Trzmielewski, założyciel i Prezes Zarządu Spółki Imperial Capital.

Zróżnicowane metraże i zieleń

Właśnie trwa budowa drugiego i trzeciego etapu inwestycji. Do końca 2017 roku I etap osiedla ma być gotowy w 80%. W dwóch budynkach zamontowano już dachy, rozpoczyna się także montaż okien. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie oddanych 112 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Inwestor zaoferuje niewielkie mieszkania od 24 mkw., idealnie nadające się dla singli czy par, do lokali o powierzchni 77 mkw., gdzie swoją przestrzeń znajdą rodziny dziećmi. Budynki zapewniają też garaże podziemne, do których można zjechać windą. Z myślą o mieszkańcach powstaną również komórki lokatorskie.

Lokale zostały zaprojektowane tak, by jak najbardziej wykorzystać oświetlenie naturalne. Pomogą w tym pionowe przeszklenia, szklane narożniki i balustrady balkonowe. Właściciele mieszkań na parterze będą mieć do dyspozycji ogródki. Mieszkania na piętrach zaoferują zaś przestronne tarasy, sięgające nawet 19 mkw. powierzchni. Prawie połowa terenu wokół budynków zostanie zagospodarowana jako miejsca zielone. Powstanie również plac zabaw dla dzieci. – Wyszliśmy z założenia, że w tak kameralnym i zielonym otoczeniu mieszkańcy będą chętnie korzystać z tarasów i to się potwierdza. Ludzie chcą mieć dostępność do natury i do naturalnego światła dziennego – wyjaśnia Maciej Trzmielewski.

Grunt to bezpieczeństwo

Bronowice to jedna z bezpieczniejszych dzielnic w Krakowie, jednak deweloper i tak zadbał o dodatkowe zabezpieczenia. Cały kompleks zostanie ogrodzony, a każde mieszkanie zostanie wyposażone w instalacje alarmową. Drzwi wejściowe będą mieć podwójną odporność na włamania.

Okolica daje też dostęp do rozbudowanych ścieżek rowerowych, dzięki czemu w niedługim czasie można wybrać się na podkrakowską wycieczkę. W pobliżu mieści się także jedna z głównych krakowskich stref usługowych. W obrębie kilometra znajdują się Galeria Bronowice, OBI, Castorama oraz IKEA.

Nie tylko mieszkania

Wiele dzieje się też przy ulicy Wadowickiej, gdzie powstaje Imperial Business Center – wart 58 milionów złotych biurowiec klasy A+ o powierzchni 7000 mkw. Widoczne są już zaawansowane efekty pracy w postaci budynku w stanie surowym. Biurowiec ma być gotowy w maju przyszłego roku. Na dziewięciu kondygnacjach będzie mogło pracować około 650 osób.

Obiekt będzie charakteryzował się przeszkloną elewacją. Do dyspozycji najemców będzie też parking oraz infrastruktura rowerowa. Nad bezpieczeństwem będzie czuwać całodobowa recepcja i ochrona.

W biurowcu zadbano o spełnienie ekologicznych standardów. Obiekt będzie posiadał między innymi system chłodzenia, oświetlenie LED czy system BMS. Każde z pomieszczeń będzie miało dostęp do światła dziennego.

Chociaż inwestor mocno skupia się na tym co dzieje się teraz, nie zapomina jednak o przyszłości. Spółka planuje budowę kolejnych mieszkań w Bronowicach. Pierwsze prace mają wystartować już na początku przyszłego roku. W planach są też dwa kolejne projekty biznesowe oraz następny biurowiec. Ma być on prawie dwa razy większy od tego, który powstaje przy ul. Wadowickiej.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up