Nowy apartamentowiec przy Piastowskiej

fot. materiały prasowe

Przy ul. Piastowskiej powstaje nowa inwestycja mieszkaniowa. Docelowo znajdzie się tu 58 mieszkań i kilka lokali usługowych na parterze. Koszt budowy Piastowska Residence to ponad 33 mln zł.

Inwestorem jest krakowski deweloper Terra Casa, który tym razem postanowił zainwestować w okolicy Błoń.

Co nowego?

Nowością, o której wspomina deweloper, ma być rowerowania. – Będzie wykorzystywać system wieszaków na rowery. Każdy rower podwieszany będzie na lekkim w obsłudze, ruchomym wieszaku, który można przesuwać na boki – wyjaśnia Grzegorz Sagan, wiceprezes Terra Casa. – Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy miejsce i zapewniamy bezkolizyjne i bezpieczne przechowywanie sprzętu – dodaje.

Prócz rowerowni inwestorzy przewidzieli również specjalistyczny system ochrony. – Wstęp do budynku będzie chroniony poprzez system monitoringu oraz biometryczną kontrolę wejścia ze skanowaniem linii papilarnych – mówi Sagan. W podziemnym parkingu znajdą się również stacje ładowania samochodów elektrycznych, a także system „hand free”.


Mieszkania

W obiekcie powstanie 58 mieszkań o różnym metrażu od 30 do 115 mkw. Budowę rozpoczęto w lipcu, a jej zakończenie jest planowane na IV kwartał 2020 roku.

– Motywem przewodnim projektu jest krajobraz Kalifornii – słońce, piasek i ocean – zapowiada Aleksandra Żuraw-Miłkowska, dyrektor marketingu Terra Casa. – Nawiązaniem do nich będą ciepłe barwy, naturalne materiały i duża ilość światła we wnętrzach – dodaje. Lobby ma być wykończone naturalnym drewnem i kamieniem.

Każdy z apartamentów będzie bezpośrednio podpięty do szerokopasmowego internetu światłowodowego, co pozwoli na zastosowanie nowoczesnego systemu zarządzania. Pod budynkiem mieścić się będzie dwupoziomowy garaż podziemny, liczący 78 miejsc postojowych. – Obecnie jesteśmy na etapie realizacji właśnie tej części inwestycji – mówi Żuraw-Miłkoska.

Nie tylko mieszkania

Oprócz dwupoziomowego parkingu i prawie 60 mieszkań, inwestor przeznaczył również jeden z poziomów pod lokale handlowo-usługowe. Do każdego z nich przypisano przyległy do niego ogródek. – Każdy lokal posiada odrębne wejście, można je też swobodnie łączyć między sobą – dopowiada wiceprezes Sagan.

Koszt inwestycji szacuje się na przeszło 33 mln zł. Deweloper posiada już w swojej ofercie trzy inne inwestycje na terenie Krakowa. Jak podkreślają inwestorzy, na etapie ubiegania się o zgodę na budowę nie pojawiły się żadne problemy, a obecnie prace przebiegają zgodnie z planem.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
Interesuje Cię zakup mieszkania w dzielnicy Krowodrza? Sprawdź oferty portalu GetHome: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/krakow/krowodrza
comments powered by Disqus