Nowy apartamentowiec w pobliżu ulicy Prądnickiej

Wizualizacja inwestycji fot. materiały prasowe

Rozpoczyna się budowa inwestycji „Zbożowa 2A Apartamenty” w pobliżu ulicy Prądnickiej. Niedawno deweloper uzyskał pozwolenie na budowę, a wszystkie prace mają zakończyć się w ostatnich miesiącach 2018 roku. Na pustej obecnie działce powstanie 56 mieszkań. Zakończyły się też prace budowlane w miejscu dawnych zakładów Artigraph przy ulicy Prądnickiej 65.

Apartamenty przy ulicy Zbożowej mają być inwestycją jednoetapową. Spółka uzyskała pozwolenie na budowę w pierwszym kwartale 2017 roku. Docelowo powstanie tu 56 mieszkań 2-4 pokojowych, o metrażach od 35 do 90 mkw. Chętni na zakup nieruchomości będą musieli się liczyć z wydatkiem na poziomie przynajmniej 7,5 tysiąca złotych mkw.

W budynku ma powstać też garaż podziemny, mogący pomieścić 47 samochodów oraz 38 komórek lokatorskich. – Obecnie trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia budowy. Termin oddania inwestycji to czwarty kwartał 2018 roku – informuje Łukasz Borkowski, starszy specjalista ds. PR w Atal S.A.

Jak mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atal, Kraków to najważniejszy rynek inwestycyjny dla całej spółki. – To tutaj mamy najwyższą sprzedaż i dlatego stale rozbudowujemy ofertę o kolejne projekty mieszkaniowe z różnych segmentów deweloperskich. Zbożowa 2A Apartamenty to propozycja dla osób, które chcą zamieszkać w samym centrum stolicy Małopolski – zapewnia Juroszek.

Zmiany przy ul. Prądnickiej

Duże zmiany w ostatnich latach zaszły też na samej ulicy Prądnickiej. W miejscu dawnych zakładów Artigraph pod numerem 65 powstały 172 mieszkania. Ze względu na wytyczne konserwatora zabytków konieczne było zachowanie zabytkowego muru po poprzedniej zabudowie, który został poddany renowacji.

W przeszłości informacja o inwestycji Prądnicka 65 mocno niepokoiła Radę Dzielnicy IV, której przedstawiciele obawiali się jeszcze większych korków i kolejnych parkujących samochodów. Pojawił się nawet pomysł, by poszerzyć ulicę Lekarską i stworzyć na niej drugi kierunek. Propozycja nie doczekała się jednak realizacji.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up