Nowy market budowlany przy Kobierzyńskiej. Firma czeka na pozwolenia

fot. Pixabay

Przy ul. Kobierzyńskiej może powstać market budowlany. Firma Bricoman Polska, prowadząca sieć sklepów remontowo-budowlanych, złożyła wniosek do Wydziału Kształtowania Środowiska w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji.

Sklep miałby powstać przy ul. Kobierzyńskiej na terenie znajdującym się za biurowcami Kapelanka 42. Z wniosku przekazanego w styczniu do Wydziału Kształtowania Środowiska w Krakowie wynika, że projekt budowy dotyczy obiektu z parkingiem podziemnym, wiatami, dodatkową infrastrukturą, a także niezbędnymi drogami dojazdowymi.

W tej chwili trwa postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej, dlatego termin rozpoczęcia prac stoi pod znakiem zapytania. Firma Bricoman Polska nie chce komentować sprawy. Według Mariusza Chmielewskiego, dyrektora rozwoju firmy, jest za wcześnie, aby mówić o inwestycji. Tym bardziej, kiedy postępowania administracyjne nie zostały jeszcze zakończone ostatecznymi i prawomocnymi decyzjami – dodaje.

Nie ulega jednak wątpliwości, że projekt dotyczy obiektu, gdzie będzie prowadzony handel oraz dystrybucja produktów budowlanych i ogrodniczych – przekazała Ewa Olszówka-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.

Firma Bricoman zatrudnia obecnie ponad 700 pracowników w dziewięciu sklepach (Warszawa, Poznań, Biała Podlaska, Łódź, Jaworzno, Szczecin, Lublin) i centrali.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up