Nowy najemca w High5ive. To firma z prawie trzydziestoletnim doświadczeniem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

PwC, międzynarodowa firma doradcza, wynajęła ponad 1200 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej w kompleksie High5ive przy ul. Pawiej. Oprócz PwC swoje biura mają tam również takie firmy, jak ABB, Ocado Technology czy Business Link.

Komfortowe warunki pracy


– Działamy w Polsce od ponad 27 lat, a nasze biuro w Krakowie kończy w tym roku 24 lata – mówi Michał Mastalerz, lider krakowskiego biura PwC. – Łącznie wszystkie nasze firmy zatrudniają ponad 4500 pracowników. Ciągle się rozwijamy, oferując naszym klientom doradztwo biznesowe, podatkowe i prawne, a także usługi audytorskie. Dbamy o komfortowe warunki pracy, dlatego ze względu na większą liczbę pracowników zdecydowaliśmy się na zmianę biura, koncentrując się na nowoczesnej i innowacyjnej przestrzeni.

Kompleks biurowy High5ive będzie składał się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 70 tys. mkw. Wewnątrz drugiego budynku znajduje się m.in. centrum coworkignowe, będące największą tego typu przestrzenią w Małopolsce. Powstało tam 140 biur, 24 miejsca w strefie coworkingowej i pięć sal konferencyjnych.

Przestrzeń dla biznesu, sztuki i... mieszkańców

– High5ive to miejsce sprzyjające spotkaniom, wypoczynkowi i rozrywce – podkreśla Marek Stasieńko, dyrektor regionalny ds. wynajmu w Skanska Property Poland. – W przestrzeni między budynkami stworzyliśmy publiczny zielony plac, do którego aranżacji zaprosiliśmy lokalnych artystów i studentów. Nad wejściem do tunelu prowadzącego do Ronda Mogilskiego powstaje zielona wyspa z wyznaczonymi strefami odpoczynku i pracy zespołowej. Na ścianie Galerii Krakowskiej powstał mural inspirowany twórczością Stanisława Lema. Najemcy i mieszkańcy będą mogły również organizować różne wydarzenia kulturalne.

Oprócz udogodnień dla pracowników w High5ive, powstało tam również ogólnodostępne centrum rowerowe Bike5ive z parkingiem dla rowerów, stacjami naprawczymi, stacjami ładowania elektrycznych rowerów, prysznicami i szafkami dla rowerzystów.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up