Nowy terminal cargo ma być gotowy w 2022 roku

Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Budowa terminala cargo Kraków Airport w nowej lokalizacji ma się zacząć w połowie roku. Pod koniec grudnia krakowski port lotniczy ogłosił przetarg na wykonanie prac.
Nowy obiekt, zaprojektowany jako zwarta pod względem architektonicznym bryła, będzie budynkiem o powierzchni magazynowej ok. 2670 m2 i ok. 1180 m2 powierzchni biurowej. Zasadniczą funkcją części magazynowej nowego cargo będzie obsługa frachtu cargo samochodowo-lotniczego. Oprócz obsługi cargo, obiekt (wraz z zagospodarowaniem terenu) służyć będzie do obsługi i kontroli zaopatrzenia i pojazdów wjeżdżających na teren strefy zastrzeżonej portu lotniczego.  W części biurowej zlokalizowane będą m.in. pomieszczenia agentów handlingowych, spedytorów, służb operacyjnych portu lotniczego, Straży Granicznej i Urzędu Celnego.

Ogólnodostępna strefa przedpola terminala cargo skomunikowana zostanie z drogą wojewódzką 774, a w jej obrębie zlokalizowane będą parkingi, chodniki i dojazdy. Większy i nowocześniejszy terminal pozwoli – według planów Kraków Airport – spełnić wymagania ruchu cargo i umożliwi przeniesienie ruchu samochodów ciężarowych z bezpośredniego otoczenia terminala pasażerskiego i wewnętrznego układu komunikacyjnego. 

– Mamy nadzieję, że już w połowie nowego roku 2021 rozpoczniemy budowę terminala cargo będącego ważną częścią Planu Generalnego, który staje się wielką szansą dla odbudowania gospodarki Krakowa i Małopolski po pandemii. Inwestycje na lotnisku to także  tysiące nowych miejsc pracy w naszym regionie. Zakończenie  budowy nowego terminala Cargo planowane jest na koniec 2022 – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Port czeka na oferty w przetargu do 4 marca.
comments powered by Disqus