Nowy właściciel apartamentów przy ul. Rakowickiej. Studencka oferta

Wizualizacja drugiego etapu osiedla fot. materiały prasowe

Bouwfonds Investment Management nabył trzy budynki wchodzące w skład inwestycji Apartamenty Novum przy ulicy Rakowickiej. Ze względu na mocno rozwijający się rynek najmu mieszkań w Krakowie takie też będzie przeznaczenie trzech pozyskanych budynków. Część oferty ma być skierowana do studentów.

Teraz fundusz inwestycyjny zarządzany przez Bouwfonds IM nabył trzy budynki przy ulicy Rakowickiej. 146 mieszkań i 113 „mieszkań studenckich” o łącznej powierzchni 9200 mkw. zostanie przeznaczonych na wynajem. Jest to druga tego typu transakcja przeprowadzona przez Bouwfonds IM w Polsce.

Jak ocenia Maximilian Mendel, partner REAS, odpowiedzialny za doradztwo przy kupnie, taki rodzaj transakcji przyśpiesza tempo sprzedaży i zwiększa zyski, przy niewielkim ryzyku. – Transakcja w Krakowie potwierdza, że Polska ma do zaoferowania inwestorom instytucjonalnym ogromny potencjał. Poza stolicą jest jeszcze wiele miast, gdzie warto inwestować – twierdzi Mendel.

Bloków będzie więcej

Kilkanaście dni temu rozpoczęły się prace przy budowie drugiego etapu osiedla. Do końca marca 2019 roku powstaną tu dwa sześciokondygnacyjne budynki z ponad 200 mieszkaniami w metrażach od 26 do 100 mkw. W dwukondygnacyjnym garażu podziemnym znajdzie się miejsce dla 228 samochodów.

Wszystko wskazuje na to, że nowe bloki podzielą los tych z pierwszego etapu. – Drugi etap również zostanie przeznaczony przez nas na sprzedaż – mówi Ewa Borkowska, marketing manager Hines Polska.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up