Nowy właściciel Axisa zaprezentował budynek

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Chociaż biurowiec Axis przy rondzie Mogilskim jest już gotowy od dłuższego czasu, dopiero we wtorek miało miejsce jego oficjalne otwarcie. Obiekt w całości został zagospodarowany na długo przed końcem budowy. Całą powierzchnię biurową wynajęła firma ABB. Zmienił się też właściciel budynku.

Firma Skanska zdecydowała się sprzedać swój najnowszy krakowski biurowiec. Właścicielem obiektu został fundusz Niam. – Niam przepełnia duma i satysfakcja, że to my jesteśmy właścicielem Axis, który naszym zdaniem jest budynkiem najwyższej światowej jakości i zlokalizowanym w tak pięknym i dynamicznie rozwijającym się mieście, jakim jest Kraków – oceniał Erik Rydström, przedstawiciel funduszu.

Miasto widzi korzyści

Nowy zarządca dysponuje budynkiem o powierzchni użytkowej 20 tysięcy mkw. Posiada on dziewięć kondygnacji naziemnych i trzy podziemne. Na jego terenie mieszczą się też 174 miejsca parkingowe i 102 stanowiska dla rowerzystów. Budynek posiada również punkty do ładowania pojazdów elektrycznych czy lokale usługowe.

– Każdy taki budynek to nowa perspektywa, a każda taka inwestycja bardzo nas cieszy, bo są to dla nas kolejne przychody z podatków. Bardzo dziękuję też za Superścieżkę, bo jest to działalność prospołeczna – mówiła w czasie otwarcia Małgorzata Jantos, radna Miasta Krakowa.

Pierwsze prace projektowe przy rondzie Mogilskim wspominał Artur Jasiński, architekt budynku. – O takich projektach architekci marzą, a zarazem się ich boją. Są to niezwykle wymagające przedsięwzięcia. Działka jest eksponowana i bardzo trudna. Budynek praktycznie narysował nam się sam, my tylko zadbaliśmy o to, żeby zagospodarować go dla ludzi, przeciąć go dwukrotnie i zaokrąglić narożniki. One były obecne już od pierwszych rysunków – wspominał.