O Internecie Rzeczy na Zabłociu

fot. materiału prasowe

Krakowskie Zabłocie znów przyciągnie miłośników nowych technologii. 8 listopada rozpocznie się hub:raum IoT Academy – cykl jednodniowych wydarzeń, skupiających środowisko startupów, kół naukowych czy firm. Zgromadzeni będą starali się wypracować nowe rozwiązania dla Internetu Rzeczy.

Wydarzenie ma na celu skupienie w jednym miejscu środowisk zainteresowanych Internetem Rzeczy. Przy ulicy Przemysłowej 12 odbędą się prezentacje, które odpowiedzą na pytania startupów i firm na różnych etapach rozwoju. Początkujący dowiedzą się, jakie problemy i ryzyko wiąże się z prowadzeniem własnego biznesu.

Ci bardziej doświadczeni zastanowią się nad nowymi możliwościami rozwoju. Swoje prezentacje będą mogły przedstawić także koła naukowe działające na uniwersytetach. W czasie wydarzenia eksperci będą również doradzać, jak programy hub:raum pomogą rozwinąć dany projekt.

– Przez cały dzień uczestnicy hub:raum IoT Academy mogą wysłuchiwać prelekcji ekspertów, brać udział w warsztatach, zaprezentować swój projekt w ramach „IoT showroom” lub skorzystać z „office hours” z zespołem hub:raum, czyli możliwością osobistego spotkania i przedyskutowania swojego rozwiązania IoT – mówi Jakub Probola, lider hub:raum.

Wielu gości

Premierowa edycja hub:raum IoT Academy odbyła się w pierwszej połowie 2017 roku w Krakowie, Bukareszcie, Bratysławie, Zagrzebiu i Warszawie. Cały cykl cieszył się dużym zainteresowaniem. W same krakowskiej edycji udział wzięło prawie 200 osób – wspomina Probola.

W tym roku wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele firm mocno związanych z Krakowem i IoT: T-Mobile, ABB, Efento, WiRan, Silvair, S-Labs oraz ANEGIS Consulting.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up