Obok Bonarki stanie kolejna galeria handlowa

Wizualizacja Kamieńskiego Retail Park fot. Arge Nieruchomości

Firma Arge Nieruchomości przygotowuje 7.5 hektarową działkę przy ulicy Kamieńskiego pod budowę parku handlowego. W przyszłości powstanie tu wielkopowierzchniowy obiekt o nazwie Kamieńskiego Retail Park. Obiekt będzie bezpośrednim sąsiadem innej galerii handlowej – Bonarka City Center.

Jak wynika z dostępnych informacji, Kamieńskiego Retail Park będzie parkiem handlowym o powierzchni 30 tysięcy mkw. W środku znajdą się m.in. sklepy odzieżowe, spożywcze, restauracje oraz klub fitness i centrum medyczne. Planowany jest też duży parking naziemny oraz podziemny. Plany zakładają, że znajdzie się w nich miejsce przynajmniej dla 1500 samochodów.

Niewykluczone, że w obiekcie znajdzie się miejsce na centrum wyprzedażowe. – Znajdować się tam będą wielkopowierzchniowe sklepu oferujące markowe towary z przystępną ceną – czytamy na stronie inwestora.

Na działce przy Kamieńskiego od pewnego czasu trwa porządkowanie terenu. Na ogrodzeniu pojawiła się też tablica informacyjna. W sprawie kolejnych szczegółów inwestycji próbowaliśmy się skontaktować z inwestorem, jednak przedstawiciele firmy przez ostatnie dni byli nieuchtywni.

 

Krakowskie centra handlowe w obliczu zmian

Wielkie zmiany dotykają w ostatnim czasie istniejące już obiekty handlowe. Pod koniec wakacji ubiegłego roku firma TriGranit sprzedała galerię Bonarka City Center. Nowym właścicielem został południowoamerykański fundusz – Rockcastle. Przypuszcza się, że transakcja opiewa nawet na 360 milionów euro.

W 2015 roku zmieniali się właściciele Galerii Kazimierz i CH Kraków Plaza. Obiekt działający obecnie pod nazwą Galeria Plaza wiosną 2018 roku zmieni zarówno nazwę jak i funkcję. Fashion Outlet Kraków będzie drugim centrum wyprzedażowym działającym w aglomeracji krakowskiej.

Modernizacja Plazy rozpocznie się w drugiej połowie tego roku, a centrum handlowe przez cały czas ma pozostawać czynne. Jak mówił w rozmowie z LoveKraków.pl Dawid Rutkowski z firmy Peakside, reprezentujący inwestora, Plaza ma ogromny niewykorzystany potencjał, co spowodowało, że zakup nieruchomości okazał się niezwykle atrakcyjny.

–  Kupiliśmy obiekt nie dlatego, że tak bardzo nam się podobał, ale kilka cech z punktu widzenia nieruchomościowego było dla nas bardzo ciekawych. Sprawdziliśmy z sieciami handlowymi potencjał tej lokalizacji pod projekt outletowy. Centrum outletowe odróżnia się tym, że nie jedzie się do niego przypadkowo. Mija się kilka centrów handlowych po drodze, a one i tak nas nie interesują. Jedziemy konkretnie do outletu – tłumaczył.

comments powered by Disqus