Obok Centrum Kongresowego ICE wyrośnie kolejny hotel

Wizualizacja obiektu fot. materiały prasowe

W lipcu informowaliśmy, że sieć B&B Hotels poszukuje terenów w Krakowie, na których w przyszłości będzie mogła wybudować swój kolejny hotel. Teraz plany firmy doczekają się realizacji. Kilka dni temu rozpoczęła się rozbiórka starych budynków przy ulicy Monte Cassino, by do końca 2017 roku powstał tu Hotel B&B Kraków.

Latem informowaliśmy, że firma B&B Hotels, budująca hotele w segmencie ekonomicznym, przegląda działki w centrum miasta, na Kazimierzu i w Podgórzu pod swój kolejny projekt hotelowy. Na stronie internetowej firmy widniał nawet zapis zachęcający właścicieli zbędnych nieruchomości do ich odsprzedaży.

– Poza naturalnymi walorami i ofertą kulturalną, w ostatnich latach władze miasta wiele zrobiły, żeby przyciągnąć turystów i biznes. Przykładem jest wybudowanie Krakowskiego Centrum Konferencyjnego czy największej hali sportowej w Polsce. Stolica Małopolski spotyka się także z zainteresowaniem wielu inwestorów, a to również generuje spore zapotrzebowanie na miejsca noclegowe – mówiła wówczas Beatrice Bouchet, Prezes Zarządu B&B Hotels Polska.

130 pokoi

Teraz znane są już szczegóły projektu. Obiekt powstanie pod adresem Monte Cassino 1. W ostatnich dniach na działce, gdzie zostanie wybudowany hotel, wyburzana była stara zabudowa. W B&B Kraków, zaprojektowanym przez pracownię Arbapol, znajdzie się 130 pokoi. Oprócz tego powstanie bar, sala konferencyjna z zapleczem multimedialnym i podziemny parking. Pierwsi goście będą mogli skorzystać z usług hotelu jeszcze w przyszłym roku.

Jak tłumaczy Beatrice Bouchet, wybór Krakowa na miejsce kolejnej inwestycji hotelowej nie powinien nikogo zaskakiwać. Rozbudowanej ofercie turystycznej miasta towarzyszy napływ nowoczesnego biznesu. W naszym mieście odbywa się też wiele dużych imprez.

– To natomiast generuje zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. Turyści i klienci biznesowi szukają komfortowych hoteli, w dobrej cenie i dogodnej lokalizacji. W schemat ten doskonale wpisuje się koncept naszej sieci, który sprawdza się już w innych polskich miastach – mówi Beatrice Bouchet.

Hotel B&B Kraków to kolejny hotel w pobliżu Centrum Kongresowego ICE. W pobliżu znajdują się już między innymi Park Inn by Radisson Kraków, Q Hotel Plus Kraków czy Hotel Hilton Garden Inn Kraków.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up