Szkoła i cztery bloki naprzeciwko Bonarki

Zdjęcie przykładowe fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na działkach naprzeciwko Bonarki może powstać osiedle mieszkaniowe. Rozpoczęło się właśnie postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji.

Spółka Robana wystąpiła z wnioskiem o budowę na działkach leżących w obszarze ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej i Puszkarskiej czterech bloków z garażami podziemnymi. Inwestor przymierza się również do stworzenia tam szkoły z zapleczem sportowym i pawilonu usługowego.

Inwestycja została zaplanowana na działkach, należących do Skarbu Państwa, ale oddanych w wieczyste użytkowanie. Obecnie wszczęte zostało postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy.

Co może ciekawić, jeśli numery działek są podane prawidłowo, to inwestycja zostanie zrealizowana na terenach, które w miejscowym planie zagospodarowania zostały zarezerwowane pod zieleń urządzoną. Mogłoby to oznaczać, że wnioskodawca chce skorzystać z zapisów specustawy nazwanej lex deweloper.

Warto przypomnieć, że w sąsiedztwie ma powstać park Krakowian.  W 2018 roku miasto poinformowało, że wykupiło w tym rejonie część działek i łącznie ma teraz 6,5 hektara.

Do sprawy wrócimy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up