Ocean biurowców [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Cavatina Holding realizuje kolejne etapy swoich projektów biurowych w Krakowie. Trwa budowa drugiego biurowca w ramach kompleksu Ocean Office Park, a w przygotowaniu znajduje się trzeci „okrąglak”. W przyszłym roku deweloper zamierza też zacząć nowy projekt o wartości 450 milionów złotych – Kraków Office Park.

Aktualnie w stolicy Małopolski Cavatina Holding posiada Tischnera Office, Equal Business Park D oraz Ocean Office Park, których łączna powierzchnia, gdy ten ostatni zostanie zakończony, wyniesie niemal 100 tys. mkw.

W trzecim kwartale oddano do użytku pierwszy budynek Ocean Office Park A w całości (13 tys. mkw.), jednocześnie realizując drugi największy budynek kompleksu o powierzchni 26,5 tys. mkw. – Zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytkowania przewidywane jest pod koniec przyszłego roku – poinformowała spółka.

– Zabłocie odkrywa przed nami swój potencjał. To tu zaproponowaliśmy nasz trzeci już w Krakowie projekt. O sukcesie naszej inwestycji najlepiej świadczy fakt, że w tym roku oddaliśmy do użytku budynek A, który już zdobył główną nagrodą Prime Property Prize w kategorii Inwestycja Roku na Rynku Powierzchni Biurowej. Czekamy zatem na największy obiekt kompleksu – Ocean B – mówiła Natalia Jaglińska, Cavatina Holding.

Budowę trzeciego budynku nowo powstającego centrum biurowego u zbiegu ulic Klimeckiego i Nowohuckiej, czyli Ocean Office Park D deweloper planuje rozpocząć w czwartym kwartale przyszłego roku. Oddanie do użytku okrąglaka Cavatina przewiduje na koniec 2023 roku.

Kraków Office Park

– Jeśli chodzi o projekty, które będą realizowane w czwartym kwartale 2021 i 2022 roku to zgodnie z ostatnim raportem okresowym planujemy rozpocząć budowę nowych inwestycji na około 200 tys. mkw. Będą to kolejne budynki w Palio Office Park (Gdańsk) i Quorum (Wrocław), Ocean Office Park D oraz inwestycja Kraków Office Park – powiedział Daniel Draga, wiceprezes Cavatina Holding dla ISBnews.

O nowym projekcie dewelopera wiemy niewiele, Cavatina nie udziela obecnie informacji na temat tej inwestycji. Z raportu spółki wynika jednak, że Kraków Office Park będzie liczył 50 tys. mkw. powierzchni oraz 769 miejsc postojowych. Firma szacuje, że inwestycja pochłonie 450 mln zł, a w drugim kwartale 2022 roku zacznie być realizowana. Oddanie biurowca do użytku przewidziano na II kw. 2025 roku.

W sumie Cavatina Holding będzie miała na swoim koncie 200 tys. mkw. powierzchni biurowej wybudowanej w Krakowie, włączając w to sprzedane już budynki A, B i C kompleksu Equal Business Park.

Celem strategicznym grupy jest osiągnięcie 1 mln mkw. w Polsce do końca 2025 roku. Przypominamy, że obecnie w samym Krakowie jest 1,6 mln mkw. powierzchni biurowych.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze