Ogromne zainteresowanie ofertą UJ. Studia nadal przyciągają

Dzień Otwarty UJ fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Tłum uczniów ze szkół średnich pojawił się na piątkowym Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przybyli mogli zapoznać się z ofertą 16 wydziałów uczelni i aktywnościami, w których będą mogli uczestniczyć, jeśli zdecydują się uczyć na najstarszej polskiej uczelni.

Tegoroczna kampania promująca studia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbywała się pod hasłem „Jesteś gotowy na spotkanie z Mistrzem?” i miała na celu pokazanie, że studia na UJ to szansa na podniesienie swoich umiejętności i budowanie kompetencji pomagających na początku kariery zawodowej.

– Chcemy pokazać studentom, co oferuje Uniwersytet Jagielloński. Nie mam tu na myśli wyłącznie oferty edukacyjnej, ale również wszystkie działania aktywności studenckiej, w które można włączyć się w czasie studiów. Studia to nie tylko nauka – mówiła Kinga Drechny, Kierownik Działu Promocji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W jednym miejscu potencjalni kandydaci mogli zapoznać się z ofertą 16 wydziałów, w tym wydziału geografii, który zostanie uruchomiony od października. Odbywały się także spotkania z przedstawicielami wydziałów oraz osobami, które aktualnie są studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chętni mieli okazję wziąć udział w prelekcjach rekrutacyjnych, podczas których mogli szczegółowo poznać procedury i warunki konieczne do zostania studentem UJ.

Wiele niewiadomych

Jak tłumaczyła Kinga Drechny, studenci najczęściej pytają o dostępne kierunki, warunki przyjęć i co warto studiować, jednak wielu z nich nie wybrało jeszcze swojej ścieżki zawodowej.

– Często to nawet nie jest moment, kiedy uczniowie zaczynają myśleć o pewnym bloku kierunków, tylko mają rozbieżności od kierunków humanistycznych po medyczne. Mocno obserwujemy to, że duży procent studentów nie ma sprecyzowanego tego, co chcą robić w przyszłości. Po to organizujemy dzień otwarty, aby odpowiedzi na swoje pytania mogli poznać już teraz, a nie dopiero w czerwcu – mówiła przedstawicielka UJ.

Ambasadorami akcji byli przedstawiciele czterech dziedzin naukowych: biotechnolog dr hab. Justyna Drukała, psychiatra i terapeuta prof. dr hab. med. Bogdan de Barbaro, biolog prof. dr hab. Ryszard Laskowski oraz chemik prof. dr hab. Wojciech Macyk.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up