Ogromne zainteresowanie ofertą UJ. Studia nadal przyciągają

Dzień Otwarty UJ fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Tłum uczniów ze szkół średnich pojawił się na piątkowym Dniu Otwartym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przybyli mogli zapoznać się z ofertą 16 wydziałów uczelni i aktywnościami, w których będą mogli uczestniczyć, jeśli zdecydują się uczyć na najstarszej polskiej uczelni.

Tegoroczna kampania promująca studia na Uniwersytecie Jagiellońskim odbywała się pod hasłem „Jesteś gotowy na spotkanie z Mistrzem?” i miała na celu pokazanie, że studia na UJ to szansa na podniesienie swoich umiejętności i budowanie kompetencji pomagających na początku kariery zawodowej.

– Chcemy pokazać studentom, co oferuje Uniwersytet Jagielloński. Nie mam tu na myśli wyłącznie oferty edukacyjnej, ale również wszystkie działania aktywności studenckiej, w które można włączyć się w czasie studiów. Studia to nie tylko nauka – mówiła Kinga Drechny, Kierownik Działu Promocji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W jednym miejscu potencjalni kandydaci mogli zapoznać się z ofertą 16 wydziałów, w tym wydziału geografii, który zostanie uruchomiony od października. Odbywały się także spotkania z przedstawicielami wydziałów oraz osobami, które aktualnie są studentami Uniwersytetu Jagiellońskiego. Chętni mieli okazję wziąć udział w prelekcjach rekrutacyjnych, podczas których mogli szczegółowo poznać procedury i warunki konieczne do zostania studentem UJ.

Wiele niewiadomych

Jak tłumaczyła Kinga Drechny, studenci najczęściej pytają o dostępne kierunki, warunki przyjęć i co warto studiować, jednak wielu z nich nie wybrało jeszcze swojej ścieżki zawodowej.

– Często to nawet nie jest moment, kiedy uczniowie zaczynają myśleć o pewnym bloku kierunków, tylko mają rozbieżności od kierunków humanistycznych po medyczne. Mocno obserwujemy to, że duży procent studentów nie ma sprecyzowanego tego, co chcą robić w przyszłości. Po to organizujemy dzień otwarty, aby odpowiedzi na swoje pytania mogli poznać już teraz, a nie dopiero w czerwcu – mówiła przedstawicielka UJ.

Ambasadorami akcji byli przedstawiciele czterech dziedzin naukowych: biotechnolog dr hab. Justyna Drukała, psychiatra i terapeuta prof. dr hab. med. Bogdan de Barbaro, biolog prof. dr hab. Ryszard Laskowski oraz chemik prof. dr hab. Wojciech Macyk.comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up