Ogromny biurowiec przy al. 29 Listopada. Na dniach ruszy budowa

Wizualizacja AFI Park fot. materiały inwestora

Znana jest przyszłość niezabudowanej działki u zbiegu al. 29 Listopada i ul. Kamiennej. W przyszłości powstanie tu sześciokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni użytkowej przekraczającej 37 tysięcy mkw. W przyszłym tygodniu mają wystartować pierwsze prace budowlane.

Inwestorem budynku biurowo-usługowego AFI Park jest firma AFI Europe, odpowiedzialna m.in. za budowę Osiedla Europejskiego w Krakowie. W ramach inwestycji ma powstać sześciokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej 37631 mkw. 21 tys. mkw. zostanie zagospodarowane jako przestrzeń biurowa.

Wiadomo, że na terenie budynku powstaną m.in. sale konferencyjne i przestrzeń gastronomiczna. Wybudowany zostanie też dwukondygnacyjny garaż podziemny. Docelowo na terenie biurowca znajdzie się miejsce dla 415 samochodów.


 

Dwa etapy

Wykonawcą obiektu będzie firma Warbud, która przewiduje realizację projektu w dwóch etapach. W pierwszym wykonana zostanie konstrukcja całego obiektu wraz z wykończeniem kondygnacji podziemnych oraz północnego i wschodniego skrzydła nadziemia.

Drugi etap to już wykończenie zachodniego skrzydła nadziemia. Po ukończeniu budowy inwestor przewiduje, że biurowiec będzie mógł się pochwalić certyfikatem BREEAM na poziomie Outstanding. – Budowę zaczynamy w następnym tygodniu. Przewidujemy, że zakończymy inwestycję na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019 roku – mówi Sebastian Kieć, prezes zarządu AFI Europe.

Plany zakładają, że wjazd do inwestycji powstanie od al. 29 Listopada i od ulicy Wita Stwosza. Powstanie również przełączka, która umożliwi połączenie z ulicą Kamienną. – Prace drogowe najprawdopodobniej rozpoczną się w przyszłym roku, ponieważ jesteśmy zobligowani do oddania ich przed zakończeniem inwestycji – tłumaczy Kieć.

Gęściej w okolicy

Jest to kolejna inwestycja deweloperska realizowana w pobliżu al. 29 Listopada. W maju ubiegłego roku u zbiegu alei z ulicą Biskupa Jana Prandoty wystartowała budowa osiedla Vermelo, gdzie powstaje 312 mieszkań, garaż podziemny na 130 samochodów i parking na 76 miejsc zewnętrznych. Pierwszy z dwóch bloków ma być oddany do użytku w pierwszej połowie 2018 roku.

Wiele dzieje się również po drugiej stronie węzła. Jeszcze w tym roku na działce pomiędzy hotelem Ibis i Galerią Krakowską zostaną wybudowane dwa biurowce o łącznej powierzchni 22 tysięcy mkw. Docelowo inwestor odda do użytku pięć biurowców. Powierzchnia użytkowa całego kompleksu biurowego High Five wyniesie około 70 tysięcy mkw. Według szacunków będzie tu pracować nawet siedem tysięcy osób.

 


comments powered by Disqus