Opóźnienie inwestycji. Firma pożegnała się z generalnym wykonawcą

fot. materiały prasowe

Henniger Investment ma blisko 150 gotowych mieszkań, a kolejne 800 jest w budowie. – Pierwszy z kolejnych etapów planujemy zakończyć jesienią tego roku, drugi w połowie przyszłego roku – mówi Szymon Domagała, prezes firmy. Pojawiły się jednak problemy.

Inwestor buduje na terenach pod dawnym motelu Krak.  Wiadomo jest już, że drugi etap inwestycji będzie opóźniony. – Sytuacja na rynku budowlanym jest trudna. Coraz mniej inwestycji wchodzi do etapu realizacji, bo brakuje działek i rąk do pracy. Jesteśmy właścicielami dużego terenu, którego projektowanie potraktowaliśmy całościowo, aby uniknąć problemów w przyszłości – stwierdza Domagała.

Jego firma postanowiła pożegnać się  generalnym wykonawcą. – W obliczu obecnych problemów branży budowlanej postanowiliśmy zrezygnować z usług generalnych wykonawców w dalszych etapach, więc mamy kontrolę nad całym procesem inwestycyjnym. Połączenie roli inwestora i generalnego wykonawcy daje gwarancję bezpieczeństwa i klientom, i wykonawcom, a jednocześnie pozwala nam na bardziej elastyczne realizowanie kolejnych etapów osiedla – podkreśla Szymon Domagała.

Firma Hennigera działa na terenie Krakowa, Wrocławia, Tychów i Radzionkowie. Do 2016 roku spółka zgromadziła ponad 286 mln zł kapitałów własnych i wszystkie realizowane dziś inwestycje finansowane są ze środków spółki
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up