Ostatnia plomba przy Długiej zostanie wypełniona

Budowa przy ul. Długiej 20 w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nieopodal Starego Kleparza przy ul. Długiej 20 powstają mieszkania i biura o łącznej powierzchni 2000 mkw.

Jak twierdzi Maciej Kusiak z firmy Kegel-Błażusiak, zarządzający inwestycją przy ul. Długiej 20, to ostatnie miejsce na realizacje inwestycji mieszkaniowej w okolicy. – Chcielibyśmy uzupełnić ostatnią plombę przy ulicy Długiej, aby podnieść wartość reprezentacyjną tejże oto ulicy.

Inwestycję zaczęto realizować w październiku 2019 roku, co wiązało się z wyburzeniem baraków, dwóch lokali dostępnych bezpośrednio z ulicy.

W pozostałej luce pomiędzy dwiema kamienicami powstanie budynek mieszkalno-usługowy na wynajem. – Na parterze i pierwszym piętrze planujemy wybudować biura, natomiast na pozostałych kondygnacjach udostępnimy około 20 jedno- i dwupokojowych mieszkań. Powierzchnia całkowita budynku wyniesie blisko 2000 mkw – wyjaśnia Kusiak. – I nie ukrywam, że skupiamy się na znalezieniu jednego najemcy na cały obiekt.

Inwestorzy i przyszli najemcy nie mają jednak co liczyć na podziemne miejsca postojowe. – Według szacunków na działce znajduje się XV-wieczna piwnica zabytkowa, to skutecznie uniemożliwia budowę parkingu podziemnego – dodaje administrator budynku.

Zakończenie inwestycji i oddanie lokali do użytkowania planowane jest na 2021 rok. – Liczymy na współpracę z miastem i konserwatorem, aby udało nam się zakończyć budowę w przyszłym roku – podsumowuje Kusiak.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up