Piąty budynek domknie kompleks High5ive [WIZUALIZACJE]

Ostatni budynek (trzeci od lewej) domknie pierzeję ulicy Pawiej fot. materiały prasowe

Rusza budowa ostatniego budynku inwestycji firmy Skanska przy Dworcu Głównym. Ostatni z biurowców będzie miał 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Projekt High5ive składa się z pięciu budynków o całkowitej powierzchni najmu około 70 tysięcy metrów kwadratowych. Prace ruszyły w 2016 roku i zostały podzielone na trzy fazy.

– Ostatni etap kompleksu domknie pierzeję ulicy Pawiej (trzeci budynek od lewej) – mówi Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w spółce Skanska.

– Już teraz można powiedzieć, że sama inwestycja okazała się dużym sukcesem komercyjnym, czego potwierdzeniem jest bardzo duże zainteresowanie najemców i sprzedaż czterech budynków – podkreśla Krzak.

Wpływ na zdrowie i samopoczucie

Budynek realizowany w ramach trzeciej fazy będzie pierwszym w Krakowie biurowcem Skanska z certyfikatem WELL, przyznawanym przez International WELL Building Institute (IWBI). Jest to system certyfikacji, który weryfikuje ponad 100 cech budynku, mierząc w ten sposób jakość powierzchni biurowej. Certyfikacja WELL bierze pod uwagę wpływ budynku na zdrowie i samopoczucie fizyczne oraz psychiczne pracowników oraz gości.

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus