Pierwsza wolna niedziela w krakowskich galeriach [INFORMATOR]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W 2018 roku w Polsce będzie 23 niedziel bez handlu. Pierwsza przypada 11 marca. Jak będą działały centra handlowe i galerie w Krakowie?

Galeria Krakowska

Galeria przy dworcu będzie otwarta dla odwiedzających w niezmienionych godzinach, czyli od poniedziałku do soboty od 9:00 do 22:00, a w niedziele od 10:00 do 21:00. – Kwestię prowadzenia działalności, w myśl postanowień nowej ustawy w sklepach i lokalach znajdujących się na jej terenie, pozostawiamy do indywidualnej decyzji najemców. Będziemy obserwować, jak ta zmiana zostanie przyjęta – mówi dyrektor Jarosław Szymczak.

Bonarka City Center

W piątki i soboty przed każdą wolną niedzielą centrum będzie czynne dłużej o godzinę, czyli do 22. Dorota Szafrańska-Czubaj, dyrektor Bonarka City Center,z ramienia TriGranit – zarządzającej obiektem, twierdzi, że firma „pełni neutralną rolę”w kontekście wchodzących w marcu zmian w prawie.

– Względem najemców, którzy zgodnie z przepisami będą mogli prowadzić działalność w wolne niedziele, jest naszym obowiązkiem im to umożliwić. Nie ma więc takiej możliwości, aby centrum było nieczynne. Najemcy przy tym respektują zapisy umowy najmu powierzchni w centrum handlowym. Reguluje ona pory dostępności dla klientów w godzinach ustalonych przez zarządcę centrum. W niedziele, na które wskazuje ustawa, a także w pozostałe, będą to godziny od 10:00 do 21:00 – stwierdza dyrektor Szafrańska-Czubaj.

W Bonarce działać będą punkty rozrywki, w tym kino, a także kawiarnie i restauracje oraz usługi i apteki.

Galeria Kazimierz

– Podjęliśmy decyzję, aby otworzyć nasz obiekt w niedziele niehandlowe. Decyzja ta podyktowana jest wynikami ankiety przeprowadzonej wśród najemców – mówi Paweł Kotlarski, dyrektor Galerii Kazimierz.

Obiekt będzie funkcjonował w dane niedziele tak, jak w dni świąteczne. Klienci będą mogli korzystać z kina, szkoły tańca oraz szerokiego wyboru restauracji, także z klubu fitness, który niedługo zostanie otwarty.

Galeria Serenada

– Biorąc pod uwagę obszerną ofertę pozahandlową Centrum Serenada oraz wyniki przeprowadzonych ankiet wśród najemców, zdecydowaliśmy, że Centrum pozostanie otwarte w niedziele niehandlowe – mówi Dominka Kantorowicz z Mayland Real Estate.

Lokale, których nie dotyczą ograniczenia wynikające z ustawy, będę mogły prowadzić działalność w dotychczasowych godzinach funkcjonowania centrum.

– Funkcjonowanie w niedziele niehandlowe potwierdziło już większość lokali gastronomicznych oraz usługowe, prasowe, kwiaciarnia, czy poczta (w tym przypadku będzie to pierwszy miesiąc na próbę) – stwierdza Kantorowicz.

Galeria Bronowice

W dni niehandlowe obiekt będzie nieczynny. Działać będzie jedynie Fitness Platinum (8:00-20:00) na poziomie +1. Dla klientów klubu zostanie oddany parking zewnętrzny przy tzw. Strefie Dostaw nr 2, natomiast wejście zostanie otwarte przy lokalu Krakowskie Wypieki na poziomie 0. Pozostała część i lokale Galerii Bronowice będą zamknięte.

Po konsultacjach z najemcami została podjęta została decyzja o nieprzedłużaniu godzin pracy obiektu w piątki i soboty, poprzedzające dni ustawowo objęte zakazem handlu. Wyjątkiem okazuje się hipermarket Auchan, który w soboty czynny będzie już od godziny 7:00. Tym samym hipermarket będzie otwarty w godzinach 7:00-22:00, a nie jak do tej pory 8:00–22:00. W niedziele, w które handel jest dozwolony, Galeria Bronowice czynna będzie jak dotychczas, czyli w godzinach 10:00–21:00 (hipermarket Auchan 9–22).

CH Krokus

W wolne niedziele klienci nie wejdą do centrum. Od poniedziałku do soboty zakupy będzie można zrobić od 9:00 do 21:00, a w niedziele handlowe od 9:00 do 20:00. W niektóre dni dłużej działać będzie Auchan. W czwartek i piątek przed wolną niedzielą sklep będzie czynny od 8:00 do 23:00, w sobotę od 7:00 do 22:00, a w poniedziałek po wolnym dniu od 7 do 22.

M1

Centrum handlowe będzie nieczynne.

Niedzielne wolne od handlu w 2018 roku:

11 marca

18 marca

1 kwietnia (Wielkanoc)

8 kwietnia

15 kwietnia

22 kwietnia

13 maja

20 maja (Zielone Świątki)

10 czerwca

17 czerwca

8 lipca

15 lipca

22 lipca

12 sierpnia

19 sierpnia

9 września

16 września

23 września

14 października

21 października

11 listopada (Święto Niepodległości)

18 listopada

9 grudnia


comments powered by Disqus