Pierwsze umowy w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. 200 mln na wsparcie przedsiębiorców

fot. biuro prasowe umwm

Dziś podpisano pierwsze umowy o przyznanie bonu rekompensacyjnego z małopolskimi przedsiębiorcami.

Firmy, które ucierpiały wskutek pandemii koronawirusa poza wsparciem z ogólnopolskiej tarczy antykryzysowej, mogą również ubiegać się o środki z małopolskiej tarczy. Zarząd województwa przeznaczył 198 milionów złotych, które małopolscy przedsiębiorcy mogą wykorzystać wyłącznie na utrzymanie płynności i pokrycie wydatków w zakresie zatrudnienia pracowników w swoich firmach.

Pracodawca ma obowiązek utrzymania etatów w okresie 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku o przyznanie bonu rekompensacyjnego oraz prowadzenia działalności gospodarczej w okresie 3 miesięcy od dnia uzyskania grantu i otrzymania środków.

W ramach naboru w sumie zarejestrowano ponad 4,5 tys. wniosków na łączną kwotę 257,6 miliona złotych. Biuro prasowe urzędu marszałkowskiego informuje, że dzięki temu wsparciu w małopolskich firmach może zostać utrzymanych 28 tysięcy miejsc pracy.

Wszystkie wnioski zweryfikowano w ciągu pięciu dni. – Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości wykonało ogrom pracy i w ciągu pięciu dni dokonało oceny wszystkich złożonych w odpowiedzi na nabór 4546 wniosków – mówił Tomasz Urynowicz, wicemarszałek na dzisiejszej konferencji prasowej.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up