Pierwszy etap Zabłocie Business Park na ostatniej prostej

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

U zbiegu ulic Zabłocie i Romanowicza trwa budowa pierwszego biurowca w ramach kompleksu Zabłocie Business Park. Obiekt będzie gotowy w drugim kwartale tego roku. Budynek A to nie koniec planów dewelopera, jednak są one uzależnione od zainteresowania ze strony potencjalnych najemców.

Budowa pierwszego etapu wystartowała w grudniu 2015 roku. Obecnie powstaje siedmiokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni najmu ponad 11 tysięcy mkw. Zaplanowano też dwukondygnacyjny garaż podziemny na 165 samochodów. Na parterze znajdą się lokale usługowe i gastronomiczne.

– Biurowiec będzie oddany do użytku w kwietniu tego roku. W tej chwili skończyliśmy fasadę i realizowane są prace instalacyjne, wykończeniowe oraz tynki i posadzki na klatkach schodowych – mówi Włodzimierz Jędruszak z firmy Fisheye Properties, komercjalizującej Zabłocie Business Park.

Co dalej?

Aktualnie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa drugiego etapu. Z dostępnych informacji wynika, że powstanie biurowiec o powierzchni najmu blisko 14,5 tysiąca mkw. Podobnie jak w przypadku pierwszego obiektu również powstanie dwupoziomowy garaż podziemny. Termin wbicia pierwszej łopaty jest uzależniony od zainteresowania budynkiem A. – Z budową drugiego biurowca ruszymy dopiero po komercjalizacji powstającego obiektu – dodaje Włodzimierz Jędruszak.

Niewykluczone, że w przyszłości powstanie też czteropiętrowa przełączka na piętrach 2-6, łącząca ze sobą dwa budynki.

Kompleks biurowy powstaje na działce, którą w 2015 roku IMS Budownictwo zakupiła od firmy KCI, zarządzanej przez Grzegorza Hajdarowicza. Wartość półhektarowej działki to blisko 13,3 mln złotych. W ramach transakcji kupiony został też projekt architektoniczny i pozwolenie na budowę niedoszłego kompleksu biurowego Gremi Business Park.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up