Pierwszy McDonald’s w Wieliczce

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nową restaurację McDonald’s w Wieliczce odwiedziło w styczniu 75 tysięcy osób. W bezpośrednim sąsiedztwie lokalu pojawi się wkrótce park handlowy ATUT.

Na początku roku przy ul. Reformackiej 28 w Wieliczce uruchomiono pierwszą w mieście restaurację McDonald’s. – To 37 lokal sieci w województwie małopolskim, który w pierwszym miesiącu działalności odwiedziło ok. 75 tysięcy gości – mówi Patrycja Pazio, rzecznik McDonald’s Polska.

W obrębie nowo otwartej restauracji powstaje Retail Park ATUT Express Wieliczka, park handlowy o powierzchni 5000 mkw. wraz z parkingiem dostępnym dla 120 samochodów.

– Wykorzystujemy potencjał lokalizacji w miejscu przecięcia ważnych szlaków komunikacyjnych, a także bezpośredniego sąsiedztwa pierwszej w Wieliczce restauracji McDonald’s – tłumaczy Wojciech Cieślak, prezes firmy The Blue Ocean Investment Group, odpowiedzialnej za inwestycję w park.

Otwarcie nowego parku handlowo-usługowego nastąpi w lipcu. – Retail Park ATUT Express Wieliczka jest już w całości skomercjalizowany. Obecnie trwają prace, które pozwolą nam na otwarcie inwestycji w lipcu tego roku – dodaje Cieślak.

Ucieczka z Krakowa do Wieliczki

Jedną z przyczyn inwestycji w Wieliczce są krakowianie poszukujący alternatywy dla dużego miasta. Szacuje się, że w Wieliczce mieszka około 23 tysięcy osób, liczba ta wzrosła w ciągu ostatniej dekady o 15 procent, a do 2050 ilość mieszkańców miasta ma przekroczyć 30 tysięcy.

comments powered by Disqus