Pitching Fight Club – pierwszy krok do własnego biznesu

Pitching Fight Club vol. 4 – czwarta edycja konkursu dla tych, którym po głowie chodzi własny biznes, albo którzy już zaczęli już coś robić w tym kierunku. Przyjdź 21 czerwca, zaprezentuj przed publicznością swój biznes lub pomysł na biznes i wygraj 2000 zł.

 

O co dokładnie chodzi?

Inkubator Technologiczny Krakowskiego Parku Technologicznego już od 10 lat wspiera przyszłych przedsiębiorców oraz startupy w każdej fazie rozwoju. Jedną z wielu metod są konkursy pitchów, czyli syntetycznych, 3-minutowych prezentacji, dzięki którym początkujący przedsiębiorca może przekonać do swojego biznesu przyszłych inwestorów lub partnerów biznesowych. Czwarta edycja Pitching Fight Clubu otwarta jest dla wszystkich tych, którym pomysł dopiero chodzi po głowie oraz tych, którzy właśnie rozpoczynają swój biznes. Doświadczonych przedsiębiorców zapraszamy tym razem w roli publiczności.

Na najbliższą edycję PFC zapraszamy zarówno prezentujących jak i publiczność. Widzimy się już 21 czerwca o godz. 17:00 w Hevre, przy ul. Meiselsa 18. Zwykle gościmy kilkunastu przedsiębiorców lub przyszłych przedsiębiorców oraz kilkudziesięciu kibiców ich zmagań. Zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem https://www.facebook.com/events/1980558742273586/.

Co można wygrać?

Na zwycięzcę czeka 2000 zł w żywej gotówce, pamiątkowe rękawice mistrza ringu oraz informacje zwrotne na temat możliwości rozwojowych biznesu od jurorów i zespołu Inkubatora Technologicznego KPT

W gruncie rzeczy jednak, zwycięzcami są wszyscy uczestnicy, a rzeczywiste nagrody są zupełnie inne. Pitching Fight Club bowiem to świetny i przyjazny poligon, na którym można sprawdzić samego siebie w roli osoby prezentującej, a przy okazji zainspirować się pomysłami i rozwiązaniami prezentacyjnymi innych osób. Jeśli planujesz swój biznes, jeszcze nie raz będzie musiał sprzedać swój produkt lub usługi.

Co się dzieje w czasie Pitching Fight Club?

Na ring wychodzą po kolei zgłoszeni uczestnicy i we wspomnianym już 3-minutowym pitchu próbują zachwycić jurorów konkursu oraz publiczność swoimi pomysłami biznesowymi. Po każdym wystąpieniu jury oraz publiczność mają szansę zadać występującym pytania. Następnie jurorzy oceniają wystąpienie wg pięciu kryteriów: poziom techniczny prezentacji i prezentera, spójność pomysłu, poziom przygotowania planu na biznes, wykonalność/realność pomysłu oraz tzw. efekt wow. Jurorami zawsze są doświadczenie przedsiębiorcy, inwestorzy i eksperci-praktycy. Zwycięża oczywiście ten projekt, który otrzymał najwięcej punktów.

Po zakończeniu prezentacji, już w spokojnej, pozakonkursowej atmosferze zawsze jest czas na mniej formalny networking oraz możliwość porozmawiania z jurorami o swoich pomysłach. To też ogromna wartość Pitching Fight Club.

Warto uczestniczyć?

Warto! Zarówno z perspektywy widza, jak i prezentującego. To unikalne doświadczenie i okazja do poznania mnóstwa nowych rzeczy: od tego jak wygląda świat startupów, przez metody prezentacji, rodzaje pytań jakie zadają inwestorzy oraz nieoczywistych możliwości jakie daje świat nowych technologii. Dołącz do wydarzenia na https://www.facebook.com/events/1980558742273586/.

Kto stoi za Pitching Fight Club?

Organizatorem wydarzenia jest Inkubator Technologiczny Krakowskiego Parku Technologicznego. Wydarzenie jest wspierane przez Województwo Małopolskie, które współfinansuje projekt Pitching Fight Club & Idea Development Camp.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up