Po mieszkanie, dom lub kredyt. W weekend jesienna odsłona Targów Mieszkań i Domów

Targi Mieszkań i Domów w Krakowie fot. Mat. prasowe

Przed nami ostatnia w tym roku edycja Targów Mieszkań i Domów. Wydarzenie organizowane przez spółkę Nowy Adres odbędzie się 30 września i 1 października w EXPO Kraków.

Targi Mieszkań i Domów to doskonała okazja, by sprawdzić oferty deweloperów, doradców kredytowych, agentów nieruchomości i projektantów wnętrz. Podczas wydarzenia można zapoznać się z wieloma przydatnymi informacjami, a także uzyskać porady na temat tego, jak znaleźć, kupić, sfinansować i urządzić swoje nowe mieszkanie.

Pędzący popyt, malejąca podaż

Powiew optymizmu z wiosny tego roku zamienił się na rynku mieszkaniowym w istne samum. Do końca sierpnia deweloperzy na siedmiu największych polskich rynkach (Warszawa, Kraków, Trójmiasto, Wrocław, Poznań, Łódź, Katowice) sprzedali niemal tyle samo lokali, ile w całym 2022 roku. Tymczasem nowych mieszkań w ofercie przybywa trzy razy wolniej, bo deweloperzy wprowadzają do sprzedaży o ponad 30% mieszkań mniej niż finalizują transakcji.

Analitycy portalu Otodom wyliczają, że gdyby tempo sprzedaży się utrzymało, a firmy deweloperskie nie wprowadzały nowych lokali na rynek, wszystkie mieszkania na rynku pierwotnym w Warszawie zniknęłyby z oferty w zaledwie 4 miesiące. Ten wzmożony ruch – to oczywiście w ogromnej mierze efekt wprowadzenia w życie rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Jeszcze przed jego startem do biur sprzedaży ruszyli ci, którzy nie spełniają jego kryteriów, ale nosili się z zamiarem zakupu mieszkania – w obawie przed wzrostem cen.

Zaraz za nimi w biurach pojawili się ci, którzy odkładali decyzję z zakupem do momentu uruchomienia programu BK2%, a także ci, którzy kupować mieszkania teraz nie zamierzali, ale w tak sprzyjających okolicznościach postanowili wykorzystać okazję.

– Warto zatem szybko zapoznać się z ofertą deweloperów, szczególnie lokali teraz wprowadzanych do sprzedaży. Popytać o programy rabatowe, które nadal oferują sprzedawcy. Sprawdzić zmienione możliwości finansowania zakupu u doradców kredytowych. No i zarezerwować wybrany lokal, uprzedzając konkurentów – przekonują organizatorzy targów.

Jesienna odsłona Targów Mieszkań i Domów

W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą krakowskich deweloperów (m.in. Architecture Vento, Excon, Fraxbud, Hammak, Imperial Capital, Instal Kraków, Inter-Bud Developer, Proins, Quercus, Super Krak, Urba czy Wawel Service) i agencji nieruchomości (Alfa Home, Tecnocasa, Kurpiel Nieruchomości, Nest Brokers Estate Agency), także tych oferujących inwestycje zagraniczne w Hiszpani i na Cyprze (m.in. AP Properties Spain, Heritage Island Estates czy Leptos Estates).

Wśród wystawców znajdą się też firmy oferujące lub budujące domy, wśród nich: Mabydo, Osiedle Silva czy Apart Senior. Na stoiskach doradców kredytowych i banków można będzie skonsultować możliwości kredytowania zakupu, ofertę zaprezentują m.in. Konsult, mFinanse, Phinance czy PKO BP. Wielu wystawców przygotowało specjalne targowe oferty promocyjne, dostępne tylko podczas imprezy.

Tradycyjnie na targach organizowanych przez Nowy Adres nie zabraknie okazji do zdobycia konkretnej wiedzy. Do dyspozycji zwiedzających będą aż dwie sale seminaryjne: Strefa Zakupu i Strefa Finansów. W pierwszej z nich eksperci partnera targów Polskiego Związku Firm Deweloperskich podpowiedzą, jak bezpiecznie kupić mieszkanie. Można będzie także porozmawiać o tym, na co uważać i jak negocjować podczas zakupów na rynku pierwotnym i wtórnym, a także spotkać się ze specjalistami, którzy podpowiedzą, jak efektownie i efektywnie wykończyć oraz wyposażyć swoje wymarzone mieszkanie.

W Strefie Finansów przedstawiciele instytucji finansowych, m.in. eksperci mFinanse, Konsult, Phinance czy Record Consulting doradzą, jak najkorzystniej sfinansować planowane zakupy, a także przyjrzą się bliżej rządowemu programowi wsparcia kredytobiorców, Bezpieczny Kredyt 2%.

W Strefie Wirtualnych Spacerów 3D Estate , dzięki interaktywnym Smart Makietom 3D, będzie można wirtualnie, na dotykowym ekranie, odwiedzić inwestycje okolicznych deweloperów oraz obejrzeć wykończone i wyposażone mieszkania, znajdujące się obecnie w sprzedaży.

Wstęp na targi jest bezpłatny. W sobotę, 30 września, organizatorzy zapraszają w godz. 10:00–17:00. Natomiast w niedzielę w godz. 10:00–16:00.

Szczegóły i program targowych atrakcji: https://krakow.targimieszkan.pl/.

Targi Mieszkań i Domów w Krakowie
Targi Mieszkań i Domów w Krakowie