Poczta Główna ma nowego właściciela?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Oferta na sprzedaż budynku Poczty Głównej zniknęła ze strony Orange. Wcześniej firma informowała o zaawansowanych negocjacjach z ewentualnym kupcem. Czy to oznacza, że jeden z najbardziej znanych punktów w Krakowie zmienił właściciela?

Za blisko 52 mln złotych francuski telekom oferował sprzedaż budynku Poczty Głównej, który w przeszłości w całości należał do Telekomunikacji Polskiej. Następnie w wyniku prywatyzacji, większa część udziałów w nieruchomości przypadła Orange. Dwa lata temu firma postanowiła wystawić budynek na sprzedaż.

Z podstrony, gdzie oferowane są nieruchomości na sprzedaż, od jakiegoś czasu na próżno szukać informacji dotyczącej Poczty Główny. To może oznaczać, że Francuzi sprzedali budynek. Niestety, biuro prasowe Orange milczy od 11 dni i nic nie wskazuje na to, aby mieli nam odpowiedzieć w tej sprawie. Nowy właściciel będzie mógł stworzyć w kamienicy przestrzeń biurową bądź mieszkalną.

Jak zapewnia nas natomiast biuro prasowe Poczty Polskiej, krakowianie wciąż będą mogli korzystać z tamtejszej lokalizacji. – Placówka pozostanie w tym miejscu przez niemal 30 miesięcy, a po tym okresie zostanie usytuowana w obecnej lokalizacji salonu Orange – informują przedstawiciela Poczty Polskiej.

Budynek Poczty Głównej od 1889 roku wpisuje się w śródmiejski krajobraz. W swoich wnętrzach mieścił praktycznie od zawsze główną siedzibę poczty. Był przebudowywany wraz z rozwojem techniki telekomunikacyjnej. Od kilku lat większa część powierzchni stoi pusta. Obiekt posiada pięć kondygnacji naziemnych, a jego łączna powierzchnia użytkowa to 9600 mkw.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up