Poczta Polska skraca godziny pracy placówek

Oddział poczty przy al. 29 Listopada fot. krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Placówki pocztowe skracają godziny funkcjonowania do sześciu godzin.

Od poniedziałku, 16 marca, w związku ze specustawą w sprawie koronawirusa i ogłoszeniem stanu epidemicznego w kraju Poczta Polska ogranicza działalność placówek.

Oddziały w Krakowie będą czynne od poniedziałku do czwartku w godz. 9:00–15:00, a w piątki w godz. 14:00–20:00. Lokale Poczty Polskiej, które były dotychczas dostępne w soboty, będą obsługiwać klientów wyłącznie przez trzy godziny – w godz. 8:00–11:00.

Praca placówek całodobowych zostaje również skrócona. Te będą działać przez siedem dni w tygodniu w godz. 8:00–20:00.

Dodatkowo Poczta Polska wyłącza punkty obsługi klienta w galeriach handlowych oraz wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów.

Wypłata świadczeń rentowo-emerytalnych nie zmienia się, a dla osób objętych kwarantanną zostaną wprowadzone specjalne procedury, które umożliwią odebranie środków. Ponadto wprowadzono strefy ochronne w placówkach i zaleca się utrzymywanie 1,5 metra odległości między innymi osobami oczekującymi w kolejce. W każdej placówce pocztowej dziś mają się znaleźć rękawiczki i inne produkty dezynfekujące.

AKTUALIZACJA, 17 marca. Poczta Polska przywraca przekaz paczek i listów ekonomicznych oraz priorytetowych do niektórych krajów, w tym Niemczech, Ukrainy, Czech, Słowacji, Białorusi, Litwy, Łotwy, Danii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii, Meksyku, USA i Kanady.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up