Pod Krakowem ruszyła produkcja herbaty [ZDJĘCIA]

Teekanne – jeden z czołowych producentów herbaty oficjalnie uruchomił swój zakład produkcyjny w Parku Logistycznym Kraków – Kokotów. W fabryce o powierzchni przekraczającej  6 tysięcy mkw., firma zamierza zwiększyć swoje moce produkcyjne i poprawić efektywność. Zakład powstał w zaledwie siedem miesięcy.

Firma Teekanne pojawiła się w Polsce w 1992 roku. Pierwotnie przedsiębiorstwo funkcjonowało przy ulicy Gromadzkiej. Po długich rozmowach i negocjacjach w styczniu 2016 roku zapadła decyzja o wybudowaniu nowego zakładu. W kwietniu ubiegłego roku producent herbaty podpisał porozumienie z 7R Logistic S.A, które miało zaowocować budową nowej fabryki typu bulit-to-site.

W efekcie budowa wystartowała we wrześniu, a obiekt został ukończony po siedmiu miesiącach. Docelowo z podkrakowskiego zakładu na rynki Europy Środkowo - Wschodniej trafi 120 rodzajów produktów. Teren Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej został wybrany na miejsce nowej siedziby ze względu na atrakcyjne pod względem komunikacyjnym położenie, które zapewni sprawną realizację dystrybucji.

Pierwsza podwójna torebka

Jak mówił w czasie uroczystego otwarcia Bernhard Zoller, prezes Teekanne Polska, nowa fabryka to doskonały prezent z okazji jubileuszu 25-lecia obecności firmy w Polsce. Zapewniał też, że dla Teekanne najważniejsza jest innowacyjność i jakość.

– To w latach 50. wynaleziono w Teekanne podwójną torebkę, która obecna jest na rynku herbat do dziś. To właśnie u nas pojawiły się pierwsze owocowe herbaty w Europie. Udało się także wyprodukować pierwsze herbaty, które mają w sobie dużo witamin, również herbaty zielone – wymieniał.

Zoller wierzy, że nowa fabryka znacząco przyczyni się do dalszego rozwoju firmy w naszym regionie. – Polska jest moim zdaniem jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków w Europie. Teekanne to jedna z najsilniej rozwijających się marek herbat w Polsce. W tej chwili jesteśmy w piątce najlepszych, ale nasz cel to znaleźć się w trójce najlepszych marek. Wiem, że będzie to trudna i długa praca, ale wierzę w to – podsumował.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up