Policja nie znalazła ptaków na „Szkieletorze” [AKTUALIZACJA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
Małopolskie Towarzystwa Ornitologiczne nie postawi na swoim. Organizacja chciała ochronić ptaki, które rzekomo zagnieździły się w konstrukcji „Szkieletora” i wstrzymać przebudowę obiektu na pół roku, aby nie zakłócić ich okresu lęgowego. Dziś na placu budowy na wezwanie ornitologów pojawiła się policja. Kontrola wykazała, że na terenie budowy nie ma chronionych ptaków.

– Nie ma jeszcze żadnych szczegółów. Na miejscu była obecna policja, nadzór budowlany, jak i obecny przedstawiciel inwestora, który zakupił nieruchomość. Wykonanie takiego raportu może trochę potrwać – mówi Anna Zbroja z małopolskiej policji.

„Nie możemy udzielać żadnych informacji”

O przebiegu kontroli również nie chciała nas poinformować przedstawicielka inwestora, która prosiła o cierpliwość w oczekiwaniu na stanowiska inwestora. – W tej chwili nie możemy jeszcze udzielić żadnych informacji – mówi Agata Szczasny z Unity Centre.

Do tej pory włodarze Unity Centre kilka dni temu ograniczyli się jedynie do krótkiego komunikatu na swoim facebooku. – Nie jest to "PR-owo" najlepszy news dnia. Trudno jednak udawać, że taka sytuacja nie ma miejsca. Jakiś czas temu przypisywano Inwestorom Unity Centre złą wolę, opieszałość, powątpiewano w to, czy przebudowa w ogóle kiedyś ruszy. Nie wszystko zależy od nas – warto mieć tego świadomość. Wierzymy, że i tym razem racja będzie jednak po naszej stronie – napisali.

O godzinie 14.30 otrzymaliśmy informację, że oskarżenia ornitologów były bezzasadne – Kontrola nie wykazała śladów przestępstwa – powiedziała Anna Zbroja.

comments powered by Disqus