Politechnika Krakowska zachęca do wyboru kierunków ścisłych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

5,5 tysiąca miejsc na 25 kierunkach zaoferuje Politechnika Krakowska w roku akademickim 2017/2018. Chociaż rekrutacja rozpocznie się na przełomie czerwca i lipca, uczelnia zorganizowała w czwartek dzień otwarty, by potencjalni kandydaci mogli zapoznać się z jej ofertą. Przedstawiciele wydziałów przekonują, że to właśnie kierunki ścisłe gwarantują dobrą pozycję na rynku pracy.

W czasie dnia otwartego uczelnia zaprezentowała swoją bazę dydaktyczną, zasady rekrutacji czy programy stypendialne. Przybyli mogli dowiedzieć się też o możliwości studiowania na zagranicznych uczelniach, współpracujących z Politechniką Krakowską. Zaprezentowana była także oferta aktywności studenckiej poza zajęciami.

– Chcemy pokazać młodym ludziom, co dzieje się na uczelni, jaką mamy ofertę dydaktyczną i na co mogą liczyć, przychodząc do nas na studia. Jest w czym wybierać, uczelnia ma siedem wydziałów, ponad 20 kierunków i kilkadziesiąt specjalności – wylicza Elżbieta Niechciał, kierownik działu promocji Politechniki Krakowskiej.

Podjąć świadomą decyzję

Wśród najczęściej zadawanych pytań, jak co roku, pojawiają się te dotyczące zasad rekrutacji, jakie przedmioty zdawać na maturze, żeby dostać się na Politechnikę Krakowską i co absolwenci mogą robić po konkretnych kierunkach. Część z nich przybyła na dzień otwarty, by podjąć ostateczną decyzję.

– Przyszłam na dzień otwarty, ponieważ chciałam zapoznać się z tym, co oferują poszczególne kierunki. Zastanawiam się nad Politechniką Krakowską i AGH, ponieważ zależy mi na tytule inżynierskim. Chcę wybrać świadomie, ponieważ od tego zależy moja przyszłość – mówiła Natalia, tegoroczna maturzystka z Krakowa.

Bartłomiej Krystyński z działu promocji PK przyznaje, że widoczny jest brak sprecyzowanych planów zawodowych wśród uczniów szkół średnich. – Dlatego staramy się pokazać uczniom, jakie możliwości stoją przed nimi po studiach technicznych. Pamiętajmy, że to jest politechnika, dlatego przekonujemy ich, że warto wybrać kierunki ścisłe i inżynierskie. To jest przyszłość. Ciekawym kierunkiem jest chociażby inżynieria wzornictwa przemysłowego – mówił pracownik PK.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up