Polska firma najlepsza w prestiżowym Ranking Netflixa na najszybszy Internet

fot. pixabay.com

Polski użytkownik Internetu może być zadowolony, jako że nasze firmy dostarczają najszybsze łącza, co bezpośrednio przekłada się na komfort oglądania materiałów video. Dodatkowo najlepszy Internet wcale nie musi być drogi. Zobacz jaki dostawca gwarantuje Ci najwięcej, za najmniej. UPC, Netia i Orange poza podium.

Netflix to internetowa wypożyczalnia, oferująca za stałą opłatą dostęp do filmów i seriali poprzez media strumieniowe. Obecnie dostępna jest na całym świecie, z wyjątkiem Chin.

Opracowany przez Netflix indeks dostawców, to wskaźnik jakości odtwarzania materiałów z serwisu Netflix w czasie największej oglądalności zapewnianej przez danego dostawcę usług internetowych. W rezultacie przekłada się to na lepszą jakość obrazu, szybsze i płynniejsze odtwarzanie i niewielką liczbę ewentualnych zakłóceń. I tak, zgodnie z jego ustaleniami:

Lider

Zaszczytne pierwsze miejsce przypadło spółce TOYA specjalizującej się w  dostarczaniu Internetu klientom indywidualnym, telewizji cyfrowej, szerokopasmowym Internecie,  telefonii VoIP oraz usługach mobilnych. Dodatkowo, TOYA sp. z o.o. ma w ofercie  usługi z zakresu Telewizji Trzeciej Generacji, łączącej cechy tradycyjnej telewizji i Internetu. Prędkość Internetu oferowana przez tę firmę to 3,89 mb/s. Swój udział w sukcesie operatora ma niewątpliwie krakowska firma S–NET,  świadcząca od 2009 szeroki zakres usług teleinformatycznych, w tym  cloud computing.

Jak mówi prezes zarządu firmy S-Net Niko Bałazy: Oba przedsiębiorstwa połączyły się  12.12. 2017 roku, a konsolidacja ich zasobów umożliwiła szybszą i skuteczniejszą ekspansję rynkową, oraz wzrost jakości oferowanych usług.

Pozostałe miejsca na podium

Drugie miejsce zajęła INEA, osiągając wynik 3,86 Mb/s. INEA to operator telewizji kablowej, którego oferta  obejmuje usługi telekomunikacyjne świadczone  mieszkańcom Wielkopolski, w skład których wchodzą telewizja cyfrowa (SD i HD), analogowa, stacjonarny i mobilny dostęp do Internetu, telefonia stacjonarna oraz telefonia komórkowa.

Ostatnie miejsce na podium przypadło firmie Vectra S. A.; ta spółka z Gdyni to  jeden z największych w Polsce operatorów telewizji kablowej. Oferuje swoje usługi w 164 miastach. Vectra ma też w swoim pakiecie szerokopasmowy dostęp do Internetu oraz oferuje telefonię stacjonarną typu VoIP. Prędkość Internetu Vectry to 3,84 Mb/s.

Grupa pościgowa

Pierwsza pozycja zaraz za podium zajęta jest przez Multi Media (3,78 Mb/s). Ta polska firma jest dostawcą usług multimedialnych takich jak: telewizja kablowa, szerokopasmowy dostępu do Internetu oraz telefonia stacjonarna. Firma powstała w Kaliszu w 1991 roku (wtedy nazywała się Tele Cal).

Miejsce piąte dla UPC; to polskie przedsiębiorstwo będące filią międzynarodowego przedsiębiorstwa UPC Broadband należącego do Liberty Global jest dostawcą usług telewizji kablowej, szerokopasmowego dostępu do Internetu oraz usług telefonicznych. Swoją pozycję uzyskał dzięki prędkości dostarczanego Internetu rzędu 3,70 Mb/s.

Pozostali operatorzy

Pewne zdziwienie może budzić fakt, że dalsze lokaty rankingu Netflix'a zajmują firmy, których nazwy są dosyć powszechnie znane, nawet bardziej niż te z czołowej „piątki”; i tak miejsce szóste zajmuje Netia S.A. – ten operator telekomunikacyjny, dostawca usług telewizyjnych, Internetu stacjonarnego , mobilnego, telefonii stacjonarnej i komórkowej (MVNO), może pochwalić się rezultatem 3,42 Mb/s.

Siódma lokata przypadła Orange (3,41 Mb/s); Orange jest międzynarodową marką usług telekomunikacyjnych.

Dwa ostatnie miejsca, przy dosyć znacznej różnicy in minus pod względem prędkości Internetu należą odpowiednio do Play i Plus.

Play - ta sieć telefonii komórkowej działająca w Polsce od 2007 roku uzyskała rezultat 2,56 Mb/s, natomiast Plus, kolejna obecna w Polsce sieć telefonii komórkowej, ostatnią pozycje „zawdzięcza” prędkości zaledwie 2,46 Mb/s.

 

 

comments powered by Disqus