Ponownie ruszyły prace na budowie apartamentowca przy Stradomskiej

Budowa na Stradomskiej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

12 grudnia Angel Poland Group wznowiła prace przy inwestycji na ul. Stradomskiej 12-14, gdzie powstają apartamentowiec i pięciogwiazdkowy hotel.

Budowa była wstrzymana na sześć tygodni. Decyzję podjęła wojewódzka konserwator zabytków i zleciła audyt. Z murów przebudowywanej kamienicy ubyło więcej niż przewiduje projekt. Inwestor miał zgodę na częściowe wyburzenie prawego ryzalitu kamienicy, ale rozbiórka  objęła dalszy fragment. Inwestor tłumaczył, i nadal to podkreśla, że w ten sposób zapobiegł katastrofie budowlanej.

“[Audyt] zakończył się pozytywnie, zaś przeanalizowane dokumenty nie budziły wątpliwości. Wniosek dotyczący zabezpieczenia fragmentu obiektu Angel Poland Group zrealizował w ciągu jednego dnia. Całość zabezpieczonego fragmentu to 0,5 m2, a wstrzymanie prac dotyczyło 7 000 m2”- informuje inwestor.  

Dodaje, że decyzja o wstrzymaniu prac na sześć tygodni nadal jest dls niego niezrozumiała.  

“Takiej długości okres przestoju pociąga za sobą niestety określone i wymierne koszty i zagrożenia. W ciągu tych sześciu tygodni Angel Poland Group podejmował liczne działania zabezpieczające, co pokazuje, jak duży wkład pracy włożono w to, by zabezpieczyć odpowiednio budynek i tak prowadzić pracę, by nie doszło do katastrofy budowlanej, a także by obiekt nie niszczał i nie stanowił zagrożenia dla innych osób” – pisze inwestor.  

Angel Poland Group kupiła kamienice na Stradomskiej 12-14 od miasta za 27 mln zł.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up