Portugalski biurowiec już czeka na sąsiada [ZDJĘCIA]

Porto Office B fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKrakow.pl

We wtorek miało miejsce oficjalne otwarcie biurowca Porto Office B przy ulicy Zielińskiego 22 w Dębnikach. Ponad połowa powierzchni obiektu wybudowanego przez portugalskich inwestorów została już wynajęta.

Porto Office B to biurowiec w kształcie litery „L” o łącznej powierzchni użytkowej 5500 mkw. Obiekt ma cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, gdzie mogą zaparkować 103 samochody. Pozostałe 12 miejsc parkingowych dostępnych jest przed budynkiem. Powstała też infrastruktura rowerowa: stojaki rowerowe i szatnie. Możliwe będzie również wypożyczenie roweru.

Budynek już teraz wynajęty jest w ponad 50%. Obecnie trwają prace wykończeniowe na poszczególnych piętrach biurowca. Po kilku tygodniach zostaną one oddane najemcom.

– Najczęstszymi komentarzami, które słyszałam od najemców jest to, ze jesteśmy prawie w centrum, mamy blisko do komunikacji miejskiej i jest tu spokojnie. Nasze największe atuty to przemyślana lokalizacja i kształt budynku – mówiła w czasie otwarcia Monika Sułdecka-Karaś z firmy Knight Frank, reprezentującej inwestora.

Zarządcy budynku przewidują dla pracowników imprezy biegowe, rowerowe, zajęcia z pilatesu czy jogi.

Pierwsze wykopy

Drugim etapem inwestycji będzie Porto Office A, powstający na sąsiedniej działce. Będzie on większy o 1600 mkw. od budynku B. Bryła budynku ma mieć kształt prostokąta, wewnątrz którego znajdzie się zielone patio. Prace budowlane potrwają jeszcze rok. – Obecnie jesteśmy na etapie wykonywania wykopów ziemnych. Budynek będzie gotowy w drugim kwartale 2018 roku –  informowała Monika Sułdecka-Karaś.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up