Powrót do biura? "Obserwujemy stopniowe powracanie do pracy w biurach od około 10 dni"

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Powrót pracowników do dużych kompleksów biurowych nadal budzi wątpliwości, jednak obserwujemy stopniowe porzucanie pracy zdalnej i powrót do biurowców.

Krakowski Park Technologiczny chce utrzymać swobodę wyboru miejsca pracy przynajmniej do trzeciego etapu znoszenia ograniczeń. – Być może dłużej dla osób, które mają małe dzieci, a szkoły do tego czasu nie wznowią działalności – wyjaśnia Wojciech Przybylski, prezes KPT.

Firmy wynajmujące biura w KPT powoli wracają do pracy. – Obserwujemy stopniowe powracanie do pracy już od około 10 dni. Spodziewamy się, że ten trend się utrzyma – mówi Przybylski.

Biura zwarte i gotowe

Pracownicy Tesco mają już możliwość powrotu do biura. – Nasze krakowskie biuro pozostaje otwarte i zostało dostosowane do wymogów bezpieczeństwa, jednak nadal zdecydowanie zalecamy, aby koleżanki i koledzy z biur pracowali z domu. Nie organizujemy również w biurze wizyt i spotkań osób z zewnątrz. Zakładamy, że powrót do pracy w biurach będzie stopniowy i rozłożony w dłuższym okresie – informuje biuro prasowe sieci.

Andrzej Borówka z zarządu Enterprise Park Kraków, kompleksu zlokalizowanego naprzeciwko King Square podkreśla, iż decyzja o powrocie do pracy biurowej leży wyłącznie w gestii najemców. – Obserwujemy, iż poszczególne firmy przygotowują się już do powrotu. Obecnie nasze działania skupiają się na przygotowaniu budynków na ponowne otwarcie, które planowane jest na przełom czerwca i lipca – dodaje Borówka.

Pracujcie zdalnie, jeśli możecie

Niektóre firmy nadal pracują zdalnie i jeszcze nie określono, kiedy nastąpi powrót do biura. – Na ten moment niestety nie znamy daty ponownego otwarcia biur Brainly – wyjaśnia Jakub Piwnik z firmy.

Właściciel Centrum Biurowego Lubicz, Quattro Business Park, Rondo Business Park i Podium Park informuje, że ich biura są bezpieczne i gotowe na powrót najemców w każdej chwili. – Pytanie, kiedy zatrudnieni wrócą do pracy, to bardziej pytanie do najemców – bowiem to indywidualna decyzja firm powiązana z ich strategią działania w tych czasach – mówi Paweł Słupski, przedstawiciel Globalworth, właściela kompleksów.

Deloitte, duża firma doradcza również nadal rekomenduje swoim pracownikom pracę zdalną, choć biura spełniają już wszelkie wymogi sanitarne. – Dalsze rekomendacje będą uzależnione od decyzji administracji państwowej, zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz liczby zachorowań – informuje Deloitte.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up