Powstanie nowy sklep wielkopowierzchniowy na północy Krakowa

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Francuska sieć sklepów sportowych Decathlon rozszerza swoje krakowskie portfolio o nowy sklep wielkopowierzchniowy. Jak na razie nie ma konkretnej daty otwarcia placówki.

O tym, że sklep ma powstać przy ul. Jasnogórskiej, mówi się od dłuższego czasu, ale dopiero ostatnio pojawiły się konkrety w tym temacie.

Pod koniec lipca tego roku, prezydent Krakowa wydał pozwolenie na przebudowę z rozbudową budynku handlowo-usługowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania nieruchomości. Mowa o nieczynnym od jakiegoś czasu salonie samochodowym Inter-Auto.

Sklep przy ul. Jasnogórskiej jest dostępny na oficjalnej stronie sklepu
Sklep przy ul. Jasnogórskiej jest dostępny na oficjalnej stronie sklepu

To będzie duży sklep

Jak mówi Joanna Klucznik z Decathlon Polska, sieć planuje otwarcie nowego sklepu w Krakowie. – Na ten moment nie jesteśmy jeszcze w stanie podać dokładnej daty, ale otwarcie jest zaplanowane w 2024 roku – mówi przedstawicielka sklepu.

Format nowego Decathlonu ma być klasyczny dla tej marki, czyli sklep wielkopowierzchniowy o wielkości około 3 tys. metrów kwadratowych.

Obecnie w Krakowie są trzy sklepy francuskiej sieci: przy ul. Zakopiańskiej, przy al. Pokoju i przy ul. Stawowej (Galeria Bronowice).

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały