Powstanie osiedle Jerozolimska. Budowa zakończy się w 2022 roku

Wizualizacje osiedla Jerozolimska fot. Cordia Polska

Osiedle Jerozolimska, piąty projekt firmy Cordia Polska w Krakowie, otrzymało pozwolenie na budowę.

W efekcie na krakowskim Podgórzu powstanie 159 nowych mieszkań od 39 do 87 mkw. Prace budowlane ruszyły w pierwszym tygodniu grudnia i potrwają do jesieni 2022 roku. Generalnym wykonawcą osiedla została firma Grimbud.

Osiedle Jerozolimska to dwa sześciopiętrowe budynki, które powstaną u zbiegu ulic Wielickiej i Jerozolimskiej – w sąsiedztwie terenów leżących wokół Kopca Krakusa. Na etapie zakończonej już przedsprzedaży, zarezerwowanych zostało 30% mieszkań.

– Osiedle Jerozolimska to dla nas projekt o szczególnym znaczeniu, m.in. dlatego, że powstaje w Krakowie, a to miasto, w którym Cordia zadebiutowała w Polsce. To właśnie tutaj, w ramach takich projektów jak osiedle Supernova czy Cystersów Garden, wybudowaliśmy dotąd najwięcej mieszkań – mówi Michał Melaniuk, dyrektor w Cordia Polska.

Dodaje, że ostatni krakowski projekt „Lotniczkówka” została oddana do użytku zaledwie kilka miesięcy temu. – Równolegle prowadzimy działania w innych polskich miastach, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Sopocie. O Krakowie jednak nie zapominamy i możemy zapowiedzieć, że czekają nas tu kolejne premiery – podkreśla.

Mieszkańcy Jerozolimskiej będą mieli do dyspozycji nie tylko pobliskie tereny zielone i dobrą komunikację z centrum miasta, ale także liczne udogodnienia na terenie samego osiedla. Powstaną tam m.in. plac zabaw, wózkownia i wiaty rowerowe.

Parking podziemny, w którym przewidziane zostały również miejsca dla samochodów elektrycznych, pomieści ponad 200 aut.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus