Powstanie tu ponad 2 tysiące mieszkań. Zakończono 1. etap [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

U zbiegu ulic Radzikowskiego i Armii Krajowej trwają zaawansowane prace przy budowie osiedla „Mieszkaj w mieście”. Docelowo na 19-hektarowej działce powstanie 2199 mieszkań, 2891 miejsc dla samochodów oraz zaplecze usługowe i biurowce. Właśnie skończyły się prace przy budowie pierwszego etapu.

Osiedle będzie powstawać w 12 etapach, które będą się różniły od siebie skalą prac. Do tej pory powstały trzy budynki wielorodzinne z 147 mieszkaniami oraz 178 miejsc parkingowych. W czerwcu wybudowano też blisko dwa kilometry dróg, dzięki którym można dojechać do osiedla zarówno od strony ul. Armii Krajowej, jak i Radzikowskiego.

Drugi etap osiedla będzie podzielony na dwie części. W pierwszej właśnie powstaje budynek z 176 lokalami i parking podziemny na 225 miejsc. Jeszcze przed oddaniem do użytku mieszkań w etapie 2.1, planowane jest zakończenie prac nad stanem surowym otwartym etapu 2.2. W tej części projektu powstaną też dwa zielone dziedzińce, z czego jeden będzie miał powierzchnię 3461 mkw. Część pierwsza drugiego etapu zostanie ukończona w drugim kwartale 2018 roku.

Biurowa przyszłość

Projekt zakłada, że na terenie „Mieszkaj w mieście” powstaną również biurowce. Pierwsze trzy mają powstać w czwartym etapie budowy osiedla. Ich łączna powierzchnia to ponad 45 tysięcy mkw. Budowa kolejnego o powierzchni 6600 mkw. zaplanowana jest na 11. etap.

Zdaniem Szymona Domagały, prezesa Henniger Investment, obecnie zanikają relacje międzyludzkie, dlatego chce, aby osiedle pełniło funkcję integracyjną dla mieszkańców. – Podjęliśmy wyzwanie odwrócenia tego trendu w relacjach międzyludzkich, dlatego w ramach osiedla, chcemy stworzyć platformę do budowania wzajemnych relacji. Stąd w naszych planach przeznaczenie docelowo aż do 1000 mkw. powierzchni na dodatkowe przestrzenie wspólne dla mieszkańców – mówi Szymon Domagała.

W ramach klubu osiedlowego powstanie pomieszczenie do organizowania imprez rodzinnych, gry w karty, klub malucha czy sale do co-workingu.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up