Pozostały dwa tygodnie na zwolnienie ze składek ZUS

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Przedsiębiorcy, którzy jeszcze nie złożyli wniosku o zwolnienie ze składek na ubezpieczenia społeczne, mogą to zrobić maksymalnie do 30 czerwca.

We wniosku można się ubiegać o zwolnienie ze składek jednocześnie za marzec, kwiecień i maj, jeżeli spełnia się określone warunki.

Ze zwolnienia całościowego lub częściowego mogą skorzystać jednoosobowe działalności gospodarcze, których przychód nie przekroczył 15 681 złotych, oraz spółdzielnie socjalne i płatnicy, którzy zgłaszali do ubezpieczeń społecznych do 49 osób.

W całości o umorzenie składek za kwiecień i maj mogą się starać prowadzący działalność, w przypadku których przychód był wyższy niż 15 681 złotych, ale za to dochód nie przekroczył 7 tys. złotych. Ze zwolnienia mogą również skorzystać firmy na „uldze na start”.

Miliardy umorzone

Do 10 czerwca przeszło 173 tys. przedsiębiorców z województwa małopolskiego zgłosiło się do ZUS w sprawie zwolnienia z opłacenia składek za marzec, kwiecień lub maj.

Wysokość umorzeń za marzec i kwiecień sięgnęła już w Małopolsce przeszło 730,5 miliona złotych, a w całym kraju 7,5 mld złotych. – Kwota cały czas rośnie, bo pracownicy ZUS prowadzą wiele postępowań wyjaśniających w sprawie wniosków, które zawierały błędy – informuje Anna Szaniawska, rzecznik krakowskiego ZUS-u.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up