Praca zdalna z amerykańskimi zarobkami. Krakowski hackhaton wyłoni najlepszych

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

25 lutego w Browarze Lubicz odbędą się jednoosobowe testy rekrutacyjne, organizowane przez amerykański startup Crossover. Hackhaton to szansa na pracę dla firm z listy Fortune 1000. Na stanowiska programistyczne poszukiwanych jest w sumie tysiąc osób, które będą mogły cieszyć się z zarobków na amerykańskim poziomie. Firma planuje też otworzyć swoją siedzibę w Krakowie.

Crossover wywodzi się z Austin w Teksasie. Jako pierwsza firma na świecie oferuje nowoczesny tryb pracy zdalnej przeznaczony dla najbardziej wyspecjalizowanych ekspertów na rynku, do pracy w pełnym wymiarze w międzynarodowych korporacjach. – Pracownicy zatrudnieni przez Crossover mają możliwość pracy zdalnej z dowolnego miejsca na ziemi, w zakresie minimum 40 godzin tygodniowo, bez konieczności chodzenia do biura – tłumaczy Markus Tornberg, Dyrektor Generalny Crossover Polska.

Dochody firmy stanowią wynegocjowany procent zarobków pracownika, które nie są odejmowane od pensji zatrudnionej osoby, a stanowią dodatkową kwotę, którą pokrywa pracodawca w ramach umowy z Crossover. Pracownik otrzymuje 100% swojego wynagrodzenia, a Crossover nie pobiera od tego żadnych świadczeń.

Średnie zarobki 10-65 tys. zł.

Firma Crossover jako koncepcja powstała w 2014 roku, rozwijając innowacyjny model pracy zdalnej dla wiodących amerykańskich przedsiębiorstw w dziedzinie informatyki, ekonomii, branży HR. Crossover łączy specjalistów na całym świecie z firmami, których celem jest zatrudnianie najlepszych.

– Testujemy kandydatów na kilku płaszczyznach: testy programistyczne, logicznego myślenia, wiedzy technicznej. Specjaliści swoją pracę wykonują zdalnie i otrzymują za nią amerykańskie wynagrodzenie. Najwięcej naszych klientów poszukuje specjalistów java, zwłaszcza głównych architektów z doświadczeniem, którzy zarządzają całymi projektami. Średnie zarobki w proponowanym modelu pracy wahają się między 10 a 65 tysięcy złotych miesięcznie – dodaje Markus Tornberg.

Pomóc w zatrudnieniu ma właśnie krakowski hackhaton. Wybrani uczestnicy z całej Polski otrzymają ofertę pracy z wynagrodzeniem $100k/rocznie. Dodatkowo każdy ma szansę na zdobycie nagrody finansowej o łącznej puli $10,000.

Kierunek Kraków

Teraz Crossover swoją siedzibę otwiera także w Krakowie, gdzie szanse na zatrudnienie mają pracownicy z branży IT, finansów czy kadr zarządzających, pracując przy tym dla pracodawców z listy Fortune 1000. Wiadomo, że w Krakowie będzie to miejsce co-workingowe, z codziennym dostępem dla pracowników Crossover. Firma obecnie poszukuje przestrzeni, gdzie ulokuje swoją siedzibę.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up