Prawie 96 mln zł postojowego dla krakowian

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił niemal 944 tys. świadczeń postojowych na kwotę 1,86 mld zł. W Małopolsce łączna kwota przelewów wyniosła 199,2 mln zł.

W województwie postojowe trafiło do 101,4 tys. osób. Krakowski ZUS wypłacił już 49,7 tys. świadczeń na łączną kwotę 95,8 mln zł. Sądecka placówka zrealizowała ponad 23,9 tys. przelewów na niemal 48 mln zł. W chrzanowskim ZUS wysokość wypłaconych środków to ponad 30,1 mln zł,dla 15,1 tys. osób. Oddział w Tarnowie przekazał na konta 12,6 tys. świadczeń na kwotę 25,3 mln zł.

Łatwiej przez internet

– Osoby, które prowadzą działalność gospodarczą lub wykonują umowę cywilnoprawną mogą teraz sprawdzić przez internet szczegóły swojego wniosku o świadczenie postojowe w ZUS. Na Platformie Usług Elektronicznych znajdą m.in. datę wpływu wniosku, jego typ i status, datę odmowy albo wypłaty oraz kwotę świadczenia. Informacje te są prezentowane w zakładce Ubezpieczony, Świadczeniobiorca i Płatnik w bocznym menu „Dokumenty i Wiadomości” w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski – informuje Anna Szaniawska, rzecznik prasowy małopolskiego ZUS.

ZUS zachęca do składania wniosków o pomoc z tarczy antykryzysowej przez internet, na Platformie Usług Elektronicznych. Jest to wygodniejszy forma składania dokumentów, która znacząco zmniejsza ryzyko popełnienia w nim błędu, przez co przyspiesza jego obsługę.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up