Premier: Już dzisiaj obroniliśmy dwa miliony miejsc pracy

fot. Krystian Maj/KPRM

Na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki ogłosił drugi etap odmrażania gospodarki, który zacznie obowiązywać od 4 maja.

Uruchomione zostaną m.in. hotele i galerie handlowe z poszanowaniem wszelkich reguł sanitarnych.

– Dzisiaj zwalniamy handel i część usług. Od naszej dyscypliny zależą kolejne etapy odmrażania gospodarki – mówił premier.

– Przyjmujemy wnioski o pomoc dla przedsiębiorców i w najbliższym czasie te wnioski będą realizowane. Już dzisiaj obroniliśmy dwa miliony miejsc pracy, dzięki ulgom ZUS i naszym działaniom w ramach tarczy antykryzysowej. Do tego dochodzi również tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju czy rozwiązania ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że pieniądze przeznaczone na ratowanie małych i średnich przedsiębiorstw pochodzą z budżetu Państwa Polskiego.

– Chcę uratować wszystkie przedsiębiorstwa przed bankructwami. Zagraża nam głęboki kryzys gospodarczy i nikt nie jest w stanie powiedzieć, na jakim etapie jesteśmy w zwalczaniu pandemii. Wypłaszczanie krzywej zachorowań to trudna droga, ale już dzisiaj odmrażamy gospodarkę i łagodzimy obostrzenia – dodał premier.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up