Przepis na programowanie po krakowsku

Rosnące zainteresowanie przedsiębiorstw specjalistami związanymi z IT, jak również dynamiczny postęp w zakresie nowych technologii sprawia,  że praca w tej branży to temat, któremu warto przyjrzeć się z bliska.

Czy jest na sali programista?

Obecnie 9 na 10 pracodawców boryka się z problemami przy zatrudnianiu specjalistów z branży IT (www.itwiz.pl). Dynamika i zmienność rynku sprawiają, że konkurencja między firmami zainteresowanymi odpowiednio wykwalifikowanymi kandydatami potrafi być naprawdę wysoka.

Akademie programowania, takie jak Software Development Academy powstały, by zaspokajać potrzeby rynku i pomóc zainteresowanym wkroczeniem w świat nowych technologii w zrobieniu decydującego kroku w przyszłość. Blisko 80% absolwentów kursów programowania w Akademii znajduje zatrudnienie w branży IT maksymalnie w ciągu 3 miesięcy od ukończenia kursu. Niektórzy kursanci znajdują pracę już podczas nauki.

Rynek IT w Krakowie

- Rynek IT w Krakowie daje ogromne możliwości znalezienia pracy od dużych międzynarodowych korporacji po licznie powstające start-upy. Warto wspomnieć, że Kraków jest pierwszym w Europie i dziesiątym na świecie centrum outsourcing usług IT.  W mieście znajdują się najlepsze w kraju uczelnie wyższe szkolące specjalistów najwyższej klasy. Jednak od dyplomu uczelni pracodawcę bardziej interesują:  faktyczne umiejętności, ukończone kursy, zdobyte certyfikaty, udział w projektach typu open-source. Jeśli chodzi o technologie to najbardziej poszukiwani są programiści ze znajomością: Java, Java script, .Net, C++,  Android. Dla pracodawcy najbardziej istotna jest umiejętność analitycznego myślenia i chęć dalszego rozwoju.  Należy jednak pamiętać, że programowanie wymaga nieustannego poszerzania swojej wiedzy tak aby nie wypaść z rynku – mówi Piotr Chlebda, programista Java, trener Software Development Academy.

Czy każdy może programować?

Kursy programowania w Software Development Academy zostały skonstruowane z myślą o tych, którzy, ze względu na zainteresowania, bądź potrzebę przebranżowienia się, chcieliby czym prędzej rozpocząć swoją karierę w branży IT.

Edukacja w zakresie IT stanowi znaczącą część kursów. Nie należy jednak pomijać nabywania tzw. umiejętności miękkich, które pomogą kandydatom na branżowe stanowiska w pozyskaniu przyszłej pracy. Absolvent Success Manager, Martyna Broda, pomaga w skutecznym planowaniu przyszłej ścieżki kariery. Dzięki takiej opiece kursanci zyskują wysoki poziom wsparcia merytorycznego, dowiadują się w jaki sposób skrócić czas poszukiwania pracy, jak przygotować się do rozmów, w jaki sposób się zaprezentować czy także jak prowadzić negocjacje w sprawie warunków zatrudnienia.

Droga do programowania

Rozważający swoją przyszłość w branży IT mają w czym wybierać. Software Development Academy oferuje bowiem kursy: Java, PHP,  .NET, JavaScript, iOS, Android oraz Python. Drogę do programowania można odnaleźć w 11 miastach, w tym w Krakowie. Kursy trwają około 4-5 miesięcy, wypełnionych intensywną pracą i profesjonalną pomocą ze strony doświadczonych trenerów. Tryb wieczorowo-zaoczny pozwala na planowanie codziennych zajęć niezależnie od kursu i swobodę w przygotowaniu się do zmiany branży, bądź podniesieniu kwalifikacji.

„Nauka jest zawsze dobrą inwestycją w przyszłość”

O swoich doświadczeniach i przemyśleniach opowiedział nam jeden z uczestników krakowskiego kursu JAVA - Marcin Bokota.

SDA: Skąd pomysł na kurs programowanie?

MARCIN: Pomysł na kurs pojawił się sam. Zastanawiałem się nad nauką programowania w związku z przebranżowieniem. Przez przypadek natrafiłem na reklamę kursu na popularnym portalu internetowym. Wykonałem telefon do organizatora, aby dowiedzieć się kilku szczegółów i rozwiać swoje wątpliwości, po czym się zapisałem.

SDA: Dlaczego akurat Java?

MARCIN: Jest bardzo duże zapotrzebowanie na programistów Javy, zwłaszcza w Krakowie. Jest to język przyszłościowy, przyjazny, szeroko wykorzystywany i w porównaniu do innych trochę łatwiejszy w nauce.

SDA: Co najbardziej podobało Ci się na kursie?

MARCIN: W krótkim czasie można zgłębić wiele tematów. Miła atmosfera. Profesjonalni wykładowcy. Urozmaicona i ciekawa tematyka. Problematyczne zagadnienia zostały dokładnie wyjaśnione.

SDA: Czy Twoim zdaniem kurs to dobra inwestycja w przyszłość?

MARCIN: Nauka jest zawsze dobrą inwestycją w przyszłość. Poszerzanie swojej wiedzy i podnoszenie kwalifikacji jest bardzo ważne. Kurs pomaga w zrozumieniu wielu zawiłych przypadków, z którymi ciężko sobie czasem samemu poradzić.

SDA: Co poradziłbyś osobom, które zastanawiają się nad nauką programowania?

MARCIN: Że nie ma się nad czym zastanawiać. Statystyki oraz rynek pracy mówią same za siebie. Należy zacząć naukę i się nie poddawać, a efekty z czasem będą widoczne. Ważna jest determinacja oraz regularność.

Dodatkowe informacje

Najbliższe kursy Java i JavaScript w Krakowie (start 12.08 i 28.08): http://sdacademy.pl/kursy-krakow/

 

Więcej informacji na temat Akademii oraz prowadzonych kursów można znaleźć na stronie: www.sdacademy.pl.

Programowanie z bliska

Zainteresowanych programowaniem i branżą IT po swoim nowym miejscu pracy w SALESmanago oprowadzi absolwent kursu Java. Takiej historii nie można przegapić! [video] https://youtu.be/xvG-aKLZWtQ

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Mieszkanie

Biurowce i galerie

Korporacje

Praca

Przedsiębiorczość

Start-up